statystyki

PGNiG wypowiedziało umowę ws. ratingów od Standard & Poor's

25.01.2016, 15:58
PGNiG

PGNiGźródło: Materiały Prasowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wypowiedziało umowę ze Standard & Poor's Ratings Services (S&P), w związku z czym agencja wycofa rating nadany spółce, podało PGNiG.

Reklama


Reklama


"W dniu 25 stycznia 2016 roku spółka wypowiedziała umowę zawartą ze Standard&Poors Ratings Services Ltd, która dotyczyła oceny kredytowej spółki oraz obligacji wyemitowanych przez PGNiG Finance AB, podmiot zależny spółki" - czytamy w komunikacie.

W najbliższym czasie S&P wycofa rating nadany PGNiG, który od 28 listopada 2012 roku był na poziomie BBB- z perspektywa stabilną.

"Jednocześnie informujemy, iż zarówno spółka, jak i obligacje wyemitowane przez PGNiG Finance AB cały czas posiadają rating na poziomie inwestycyjnym, przyznany przez Moody's Investors Service" - podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. 

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

 • nk(2016-01-25 16:30) Odpowiedz 101

  Świetnie, niech polityczne ratingi ich też kosztują.

 • dziadek Franek(2016-01-25 17:50) Odpowiedz 103

  Morawiecki, Jackiewicz i Szałamacha popsuli kręcenie lodów platformianej mafii, która zadłużyła kraj ponad 60% do PKB i dlatego musieli zawłaszczyć OFE, portale empatia za 50 milionów, państwo teoretyczne, picie wódy zamiast restrukturyzacji kopalń; palenie budek od ambasadą Rosji, obiadki za 2000 na koszt podatnika, wkręcanie NBP w celu dodruku pieniędzy przed wyborami, w dodatku Donek za lizanie butów Angeli wkręcił się na posadkę za 300.000 EUR bez znajomości jakiegokolwiek obcego języka (poza językiem od pantofelków Angeli) a teraz mszczą się za utraconą władzę napuszczając na nas S&P i PE itd. Retoryka jest też taka, żeby zrobić czarny PR PiS owi że niby za wszystko są winni, i dlatego nakręca się spekułę zagraniczną na rozregulowanie kursu złotego, na zdołowanie giełdy itd. Komoruski który spał w swoim fotelu na podczas zagranicznych wizyt, albo gorzej wcielał sie w Jasia Fasolę, był lepszy bo potulniejszy i bardziej spolegliwy, a Duda nie dość że inteligentny zna języki ale jeszcze walczy o polską rację stanu. Przeszliśmy komunę, przeżyliśmy Jaruzela i Kiszczaka, wiemy do czego byli zdolni żeby się utrzymać u władzy. Przeżyjemy zatem i to. No passaran!

 • windykator(2016-01-25 18:41) Odpowiedz 91

  Bardzo dobry ruch, wszystkie firmy ktore to dotknelo powinny isc śladem PGNiG - podziekować dziadom, niech siebie ocenia tandeciarze.--------Taki w sumie belkot troche plynie z tych ich analiz , troche mnie smiesza. Wroza z fusow ci wielcy analitycy, a moim zdaniem swiatem i tak steruje garstka osob, ktore kilka razy w roku spotykaja sie w roznych miejscach na swiecie - pola golfowe, konferencje, zamkniete spotkania, wyscigi F1, bunga bunga i inne- i decyduja o tym co, kto, kogo i kiedy. Kulczyk decydowal z politykami jak kupic Ciech i prywatyzowac ukrainskie elektrownie. Czy sadzicie, ze tak tylko u nas w kraju sie dzieje? Nie, tak jest na calym swiecie, od zawsze. To sa naczynia polaczone. O tym decyduja najbardziej wyplywowi politycy oraz duzi udzialowcy najwiekszych swiatowych korporacji.

 • ToYa(2016-01-25 16:40) Odpowiedz 70

  To już druga firma z Polski

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-01-25 18:45) Odpowiedz 72

  niech wystawią rating KOD...perespektywa negatywna silne zagrożenie....brak prowodyra

 • Ręce opadają(2016-01-25 17:53) Odpowiedz 60

  Podczas kryzysu w 2008 S&P przyznawała AAA lub AA śmieciowym produktom, które po 2 miesiącach przyczyniły się do kryzysu. Jak to wyjaśniali później: -----------------"Ocena ratingowa to tylko nasze prywatne zdanie, którego nie należy wykorzystywać podczas podejmowania decyzji o inwestowaniu" - komentarz przedstawiciela S&P podczas przesłuchania w sądzie w 2009. ------------------Te ich oceny są tyle warte ile za nie zapłacono i należy brać je z przymrużeniem oka ;-)

 • Patologia Obywatelska(2016-01-26 07:53) Odpowiedz 40

  Obniżenie ratingu przez S&P miało komponent polityczny, nie wynikający z trendów w gospodarce które S&P błyskotliwie zanalizowało. Sama agencja dala już raz ciała gdy w 2008 nie potrafiła dostrzec sygnałów krachu na rynku amerykańskim. Teraz zarobią parę dolców mniej. Ciekawe czy to przewidzieli :)

 • miki(2016-01-26 12:21) Odpowiedz 20

  i bardzo dobrze wszyscy powinni się przyłączyć

 • olo(2016-01-26 10:56) Odpowiedz 01

  LOL zapewne zarząd S&P nie spał całą noc i powyrywali sobie włosy z głowy ;)))) To tylko pokazuje małość i mściwość kaczorka ;)) Cały świat się z niego śmieje.

 • kuba1221(2016-01-26 08:34) Odpowiedz 02

  jak zchódnąć ? grubas wyrzucił przez okno wagę i pociął miarkę . I teraz ma problem odchudzania z głowy. PGNiGE sam własną agencję retingową założy i postawi sobie nawet 5 x A

 • Kwak(2016-01-26 13:02) Odpowiedz 01

  A jak Moody i Fitch obniżą rating to też im wymówimy ,,, i nowe będą już uchwalalane przez Sejm ... Póki co rentowność polskich obligacji poszła w górę ... Pisomatoły

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama