statystyki

"Tax Care wprowadza konsumentów w błąd". UOKiK nałożył na spółkę karę pieniężną

22.01.2016, 12:31
konsument, umowa

UOKiK nałożył karę na Tax Care w zw. z łączeniem ubezpieczeń i inwestycjiźródło: ShutterStock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że Tax Care wprowadzało konsumentów w błąd, oferując ubezpieczenie z elementem inwestycyjnym. Urząd nakazał zaniechania stosowania tej praktyki i nałożył na przedsiębiorcę karę pieniężną w wysokości 770 990 zł, poinformował UOKiK.

Reklama


Reklama


"Spółka Tax Care wprowadzała konsumentów w błąd co do rodzaju oferowanego produktu, okresu obowiązywania umowy, wysokości i częstotliwości opłacania składki, przyszłych zysków, ryzyka i opłat związanych z produktem" - czytamy w komunikacie.

To kolejne postępowanie, w którym UOKiK kwestionuje wprowadzanie konsumentów w błąd przez doradców finansowych.

"Praktykę tę zakwestionował UOKiK - m.in. w decyzji dot. Getin Noble Banku wydanej w 2013 roku. Rozstrzygnięcie Urzędu podtrzymał niedawno Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oddalając odwołanie banku" - czytamy dalej w komunikacie.

Kara nałożona w 2013 roku przez Urząd na Getin Noble Bank za wprowadzanie konsumentów w błąd wyniosła 5 658 465 zł. Prezes UOKiK nakazał również publikację sentencji decyzji na stronie internetowej banku. Rozstrzygnięcie Urzędu zostało podtrzymane przez Sąd, podano także.

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

  • Amelia(2016-02-19 20:03) Odpowiedz 00

    Nikogo nie broniąc... sytuacja jest oczywiście nieprzyjemna, ale nie oceniajmy każdego pracującego w Tax Care poprzez pryzmat decyzji UOKiK. Pracuje tam również cała masa uczciwych, oddanych księgowych, którzy budują z nami klientami relacje na całe lata. Sama mam kogoś takiego i nie wyobrażam sobie sądzić go niesprawiedliwie, bo jego firma podpadła urzędom.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama