statystyki

Szymany i Radom: Regionalne kaprysy samorządów. Olsztyn-Mazury ma jednak szansę na niższe straty

autor: Konrad Majszyk21.01.2016, 07:48; Aktualizacja: 21.01.2016, 09:57
samolot, lotnisko

Szymany są nagminnie porównywane do portu w Radomiu, który boryka się z totalnym brakiem zainteresowania ze strony pasażerów.źródło: ShutterStock

Oba porty perspektywy na zyski mają niewielkie. Ale ten mazurski ma przynajmniej szansę na mniejszą stratę

Dzisiaj o godz. 8.30 z lotniska w Szymanach wyruszy pierwszy rejsowy samolot: na lotnisko Tegel w Berlinie. W tym kierunku ma latać trzy razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki i soboty. Zaś w środy, piątki i niedziele odbywały się będą loty do Krakowa. Wszystkie połączenia obsłuży linia Sprint Air. Wykorzystuje w tym celu samolot turbośmigłowy Saab 340, zabierający na pokład maksymalnie 33 pasażerów.

Szymany są nagminnie porównywane do portu w Radomiu, który boryka się z totalnym brakiem zainteresowania ze strony pasażerów. Marcel Klinowski, ekspert transportowy Stowarzyszenia Republikanie, nazywa te inwestycje kaprysami lokalnych polityków.

– Oba porty łączy to, że będą działały na minusie. Ale są też różnice – twierdzi Adrian Furgalski z zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – Mazury są atrakcyjne pod względem turystycznym, czego raczej nie da się powiedzieć o Radomiu. Szymany obsługują region chętnie odwiedzany przez turystów z Niemiec. To oni są główną grupą docelową dla tego portu.

– Jesteśmy jedynym portem lotniczym w północno-wschodniej Polsce. Prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnych połączeń. Najbardziej zaawansowane są te dotyczące Monachium – mówi Krzysztof Pawłowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Szymany.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane