statystyki

Davos: Zmiany na rynku pracy, roboty i sztuczna inteligencja

20.01.2016, 08:04
Tematem przewodnim Światowego Forum Ekonomicznego będzie tak zwana czwarta rewolucja przemysłowa związana nie tylko z robotyką

Tematem przewodnim Światowego Forum Ekonomicznego będzie tak zwana czwarta rewolucja przemysłowa związana nie tylko z robotykąźródło: ShutterStock

Zmiany na rynku pracy, roboty i sztuczna inteligencja - to główne tematy rozmów globalnych ekspertów, którzy przyjechali do szwajcarskiego Davos. Dziś rozpoczyna się tam Światowe Forum Ekonomiczne.

Reklama


Reklama


Najnowszy raport Forum stwierdza, że w piętnastu badanych krajach do końca dekady pięć milionów ludzi straci pracę. A wszystko przez automatykę, lepsze roboty i rozwój sztucznej inteligencji. Szczególnie zagrożone są kobiety, które często wykonują proste prace w administracji, w biurze czy w sprzedaży.

Tematem przewodnim Światowego Forum Ekonomicznego będzie tak zwana czwarta rewolucja przemysłowa związana nie tylko z robotyką, ale także nanotechnologią czy drukiem 3D. Organizatorzy Forum spodziewają się dwóch i pół tysiąca ekspertów, prezesów firm, szefów rządów, światowych liderów i noblistów.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama