statystyki

Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce cięć emerytur w Grecji

17.01.2016, 19:20
Christine Lagarde, dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Christine Lagarde, dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Walutowegoźródło: Bloomberg

Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie zgadza się z proponowanym przez rząd Aleksisa Tsiprasa projektem reformy emerytalnej. Jak pisze niedzielna grecka gazeta „Wima”, organizacja domaga się cięć emerytur w Grecji.

Reklama


Reklama


„Prosiliśmy o krowę, a dostaliśmy kota” - tak według greckich mediów wierzyciele opisali projekt, który przedstawił im rząd. Nie zgadzają się na proponowaną zmianę wysokości składek ubezpieczeniowych i twierdzą, że bez zmniejszenia emerytur nie można będzie przeprowadzić w Grecji skutecznej reformy emerytalnej. Tego jednak chciał właśnie uniknąć Aleksis Tsipras w obawie, że nie uda mu się przegłosować w greckim parlamencie takiego zapisu i że spowoduje to znaczny spadek jego popularności.

Dużo mniejsze emerytury miałyby natomiast otrzymać osoby, które przeszłyby na nie już po wprowadzeniu ustawy. Międzynarodowy Fundusz Walutowy - jak podaje „Wima” - twierdzi jednak, że Grecji potrzebny jest "ambitniejszy" projekt reformy.

Przeciwko projektowi reformy występuje większość grup społecznych i związków zawodowych w Grecji.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • Chyba...(2016-01-17 20:39) Odpowiedz 00

    Chyba MFW wzoruje sie na Polsce i greckim emerytkom przytnie emerytury do poziomu polskiego czyli srednie swiadczenie emerytalne dla Greczynek bedzie wynosic okolo 300- 320 euro netto. Mysle, ze na kawe wystarczy.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama