statystyki

Rząd rozważa połączenie PKN Orlen, Lotosu i PGNiG. "To nasze spółki strategiczne"

11.01.2016, 12:57
sejm, rząd, ustawa, obrady

Rząd rozważa połączenie PKN Orlen, Lotosu i PGNiGźródło: PAP

"Rozpocząłem prace analityczne nad ewentualnym połączeniem PKN Orlen, Lotosu i PGNiG, nie chcę przesądzać, w jakiej formie i konfiguracji mogłoby dojść do tego połączenia. To będzie przedmiotem dalszych analiz. Na razie chcemy w ciągu kilku-kilkunastu tygodni, najpóźniej do końca I kwartału, określić wstępnie, czy takie połączenie miałoby sens" - powiedział minister Jackiewicz.

Reklama


Reklama


"W dalszej perspektywie zastanowimy się, co z tym robić" - dodał minister Skarbu Państwa. Zaznaczył, że rozważane są różne warianty, formuły i konfiguracje, natomiast żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Będzie to dopiero przedmiotem późniejszych "głębokich analiz".

Pytany, czemu miałoby służyć to połączenie, minister Jackiewicz odpowiedział: "Przede wszystkim chodzi nam o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa w tych spółkach przed ewentualnymi próbami wrogiego przejęcia. Będziemy także zastanawiali się, jakie potencjalnie są do osiągnięcia efekty synergii".

"Nie mamy planów wycofanie tych spółek z giełdy. Traktujemy je jako nasze spółki strategiczne" - dodał.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

  • EU(2016-01-11 13:24) Odpowiedz 10

    To ten pan Jackiewicz będzie eksperymentował ? Nie ma już w Polsce lepszych kandydatów na stanowisko Ministra Skarbu ? Widać , że ławka PiS jest krótka. Jeżeli Pan Jackiewicz nie ma wiedzy co da te połączenie tych firm , to nie pogłębia wiedzę u T.Rydzyka ,0n wie jak się robi biznes (kosztem wiernych ,oczywiście ). Przesłaniem Jezusa Chrystusa była wiara w Boga a nie w biznesmena T.Rydzyka.i

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama