statystyki

PiS pomylił się w rachunkach: Koszty 500 złotych na dziecko „znacznie” wyższe niż zakłada resort pracy

28.12.2015, 07:38; Aktualizacja: 28.12.2015, 07:53
pieniądze-finanse-budżet

Z oceny skutków zamieszczonej na stronie RCL wynika, że wydatki sektora finansów publicznych związane z realizacją ustawy 500+ w 2016 roku wyniosą 16,1 mld zł.źródło: ShutterStock

„W projekcie z 22 grudnia, resort pracy raz jeszcze przeliczył koszty i niestety zarówno wpływ na wydatki budżetowe jak i cały sektor finansów publicznych jest znacznie wyższy niż w dokumencie z początku grudnia” - powiedziało "PB" źródło.

reklama


reklama


Z oceny skutków zamieszczonej na stronie RCL wynika, że wydatki sektora finansów publicznych związane z realizacją ustawy 500+ w 2016 roku wyniosą 16,1 mld zł. W kolejnym roku będzie to 20,1 mld zł.

Zdaniem osoby z MF, wyższe koszty programu spowodują wzrost deficytu sektora finansów publicznych.

„Nasza prognoza zakłada, że w przyszłym roku wyniesie on 2,8 proc. PKB, a teraz jeśli nie znajdą się nowe źródła dochodu albo ograniczenia wydatków zbliżamy się do 3 proc.” – dodało źródło.

reklama


Źródło:PAP

Polecane

  • tata(2015-12-28 09:39) Odpowiedz 70

    Proponuję dofinansować rodziny poprzez ulgi w podatkach np. wyższą kwotę wolną od potrąceń za każde posiadane dziecko. Dawanie kasy wszystkim (niezależnie czy pracują czy nie tzn. czy składają się na utrzymanie państwa) jeszcze bardziej pogłębi patologię. Rodzice mają dawać przykład dzieciom, że trzeba pracować na swoje utrzymanie a nie wyciągać rękę do pomocy społecznej. Zwykle najwięcej dzieciaków mają ci co nic nie robią a nie o takie państwo chyba chodzi ustawodawcy!

  • sol(2015-12-28 08:29) Odpowiedz 52

    Na razie pierwszą brutalna prawdę "odkrył" resort pracy. Czyli "prezent 500+" będzie kosztował podatników tyle ile szacowali eksperci. Drugą brutalna prawdę odkryje resort finansów: Na ten jeden cel nie starczy pieniędzy z podatku bankowego oraz hipermarketów - czyli tak jak szacowali eksperci. Za radosne pomysły wyborcze zapłacą podatnicy.

  • Kuba(2015-12-28 08:41) Odpowiedz 15

    a głuptakowaty SOL się daje Pismakowi i Złotemu Cielcowi TVN POdpuszczać. --synku ,lepiej dać dzieciom niż pseudoprezesom co leśnictwo ukończyli.

  • ??????(2015-12-28 08:36) Odpowiedz 01

    Żaden problem ,wystarczy uznać że tzw Kominowka dotyczyla także Prezesów Spółek Skarbu Państwa i odebrać Im dotychczas wypłacone nadmierne gaże , i forsa jest. No i trza obciążyć rady nadzorcze tych firm za to że na te gaże pozwolily i bedzie jeszcze na kolejne 500 zł. Popatrzcie taki Zagórowski w JSW na dołku kupił Kopalnie Szczygłowice z jej obciążeniami i co ,czy Ktoś Go rozliczył.

  • Mama ktora pracuje(2016-04-09 09:54) Odpowiedz 00

    a dlaczego w rodzinie zastępczej pierwsze dziecko dostaje niezależnie od dochodu? znam taka rodzine zastepcza gdzie matka z nimi i tak mieszka i w sumie na dziecko oprócz 660 zł na rękę (bo to babcia wziela dzieciaka i niby chowa) to jeszcze dostanie babcia na tego jednego dzieciaka 500zł netto czyli prawie 1200 zł netto za dzieciaka w rodzinie zastepczej - u babci u której i tak mieszka matka z ograniczona wladza rodzicielska!! MOPS wie o tym i maja gdzies taki uklad bo i tak tej rodzince pomagaja. SUPER-czysta patologia gdzie pseudo rodzina zastepcza ma lepiej niż matka, która wychowuje sama dziecko i zarabia troche więcej niz w programie okreslili i nic jej nie przysługuje na to dziecko.

  • Blondi(2015-12-29 09:54) Odpowiedz 00

    Bezsensu 500+ jedno chca dac aby z innych rzeczy nadrobic tragedia to panstwo to jedna wielka patologia a co dopiero jak zaczna dawac za free 500 to z tego panstwa zrobi sie totalnie syf.Dzieci trzeba uczyc szacunku do pieniedzy abybwiedzieli ze trzeba ciezko zapier.... Aby miec kromke chleba.TRAGEDIA

  • ??????(2015-12-28 08:38) Odpowiedz 01

    ...........Żaden problem ,wystarczy uznać że tzw Kominowka dotyczyla także Prezesów Spółek Skarbu Państwa i odebrać Im dotychczas wypłacone nadmierne gaże , i forsa jest. No i trza obciążyć rady nadzorcze tych firm za to że na te gaże pozwolily i bedzie jeszcze na kolejne 500 zł. Popatrzcie taki Zagórowski w JSW na dołku kupił Kopalnie Szczygłowice z jej obciążeniami i co ,czy Ktoś Go rozliczył.