Będzie nowy budżet 2016 rządu Szydło. Starczy na dodatki do emerytur i 500 zł na dziecko?

24.11.2015, 15:27; Aktualizacja: 24.11.2015, 17:22
Premier Beata Szydło po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.

Premier Beata Szydło po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Nowy projekt budżetu uwzględni zapowiedzi z expose - zapewniła premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu nowego rządu.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (14)

  • mama1(2015-11-25 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    dodam że syn jest jedynakiem czyli też nie jesteśmy z synem ujęci w żadnym z rejestrów naszego państwa no chyba że w podatkowym

    Odpowiedz
  • Border(2015-11-25 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie ze jednym ze sposobów załatania dziury będzie ustawa o wielkopowierzchniowych marketach która zniszczy wielkie Polskie sieci.

    Odpowiedz
  • dobra rada(2015-12-26 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niechby. Szanowny. Rzad. Przywrocil. Emerytury. 65. To. Przeciez. Stary. Dziadek ze. Stara. Babka. Nie. Przechulaja tego. I nie przepija. Bo. Zdrowie nie. Pozwoli. Tylko. Podziela sie ze. Wnukami. I na to moze. Starczy w kasie. Panstwa.

    Odpowiedz
  • ROZCZAROWANA(2016-01-03 01:40) Zgłoś naruszenie 00

    A CO Z EMERYTURAMI PO 40 LATACH PRACY BEZ WZGLEDU NA WIEK DODAM ZE OBIECANYMI W CZASIE KAMPANI CZY ZNOWU OSZUKALISCIE POLAKOW

    Odpowiedz
  • M(2015-11-24 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Unia tez bedzie miala w obecnej polityce europy nowy podzal budrzetu!!!POlski wtym podziale nie ma!!!

    Odpowiedz
  • a gdzie wasze pisowskie obiecanki o emeryturach...(2015-11-24 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    już oszukaliście wyborców i nie wspomina pani premier o emeryturach po 40 latach pracy i projekt obywatelski OPZZ też bedzie leżał dalsze lata w komisji sejmowej ,tak jak u PO+PSL???

    Odpowiedz
  • rush2010(2015-11-24 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    to czyli wiadomo emeryt na rękę dostanie 20 zł a nowy rok przywita podwyżkę czynszu,energii i gazu oprócz tej podwyżki sejm powinien przyjąć uchwałę zezwalającą na eutanazję

    Odpowiedz
  • cierpliwi(2015-11-25 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co z tym wiekiem emerytalnym,kończy się listopad i ni słychu ni widu? Kiedy w końcu prezydent i PiS zrealizuje obietnice?Miało być zaraz po zaprzysiężeniu a potem zaraz po wyborach a tu cisza ,jak długo jeszcze będziemy czekać?Ludzie czekaja ale cierpliwość też ma swoje granice niektorzy muszą zadowolić sie połowa swojej emerutury chociaż maja wiek i staż,niektórzy moga przejśc w przyszłym roku więc nie wiedza czego sie spodziewać.

    Odpowiedz
  • ojciec(2015-11-24 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    skoro dzieci to skarb i przyszłość narodu, dlaczego jedynaki nie istnieją dla państwa. Dlaczego rodzice jedynaków traktowani są jako bezdzietni ? młodzi ludzie od czegoś muszą zacząć własnie od tego pierwszego (czasem jedynego z różnych przyczyn) dziecka. Niestety w proponowanym układzie jedyne (pierwsze ) dzieci nie liczą się dla państwa. Niech P. Premier zwróci na to uwagę, skoro wszystkie dzieci sa przyszłością narodu. Te jedynaki też będą pracować na nasze emerytury.

    Odpowiedz
  • I(2015-11-24 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    PANI SZYDLO PROSZĘ O POMOC ,ABY SPM WSZYSTKICH MIESZKANCOW Z ODRĘBNĄ WLASNOSCIĄ ,NIE PLACILA CO MIESIĄC CZYNSZU ,TYLKO PLACILA PODATEK ZA ULAMKOWY METRAZ MIESZKANIA ,DO URZ,,,EDU MIASTA ,TAK URATUJE WASZE PODWYZSZKI DLA EMERYTOW I RDZIN ,CO TO NAJBARDZIEJ POCHLANIA NAS TAKIE WYDATKI ,KTORE POWINNY BYC W WASZYM PORTFELU ,NIE DLA ZLODZIEIJ ,CO DO TEJ PORY NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBIĄ ,CHOC JAKBY MIELI TROCHĘ SUMIENIA I AMBICIJ PODDALI BY SIE DO DYMISIJ ,ZADNA PARTIA ICH NIE CHCE ZLIKWIDOWAC ,CZEKAMY NA WAS

    Odpowiedz
  • mama1(2015-11-25 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM CIEKAWA CO Z DODATKIEM DLA MOJEGO DZIECKA KTÓRE WYCHOWUJE SAMA,W TYM MIESIĄCU MOJE WYNAGRODZENIE WYNIOSŁO 2100,NA DOJAZD DO PRACY WYDAJE 400 ZŁ,MAM CHOREGO SYNA PO OPERACJACH I PRZED OPERACJAMI A NA CHWILE OBECNĄ NASZ RZĄD NIE STAĆ BYŁO NA 100 ZŁ RODZINNEGO TO Z KĄT WEZMĄ NA DODATEK(WIDOCZNIE JESTEM ZA BOGATA,DODAM ŻE ALIMENTÓW TEŻ NIE MOGĘ WYWALCZYĆ BO RZĄD BARDZIEJ DBA O OJCÓW KTÓRZY UCHYLAJĄ SIĘ OD NIE PŁACENIA ALIMENTÓW),NAS MATEK NIE PYTAJĄ SIĘ CZY IZ KAT WEŹMIEMY NA CHLEB.
    W NASZYM PAŃSTWIE NIE WARTO BYĆ ZARADNĄ MATKĄ,LEPIEJ MAJĄ TE CO NIE PODEJMUJĄ AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

    Odpowiedz
  • klimek(2015-11-27 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatki na dzieci 500 + winni otrzymywać rodzice w zależności od dochodu w rodzinie, niezależnie czy mają jedno dziecko czy więcej dzieci.

    Odpowiedz
  • O ile...(2015-11-27 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    O ile kwote wolna od podatku w wysokosci 8 tys. zl uwazam za rozsadna, o tyle sam dodatek '500 zl' jako kolejny podsystem do obecnego systemu polityki prorodzinnej oceniam za niepotrzebny, a kwote '500 zl' za wyraznie 'przestrzelona' w stosunku do sredniego wynagrodzenia krajowego.

    Uwazam, ze jesli sa pieniadze na polityke prorodzinna nalezy wzmocnic w odpowiednich relacjach wszystkie dotychczasowe podsystemy i nie wprowadzac nowego 'bytu' czyli 'bytu 500 zl'
    ---
    Firmy zagraniczne powinny placic podatki w Polsce niezaleznie od nakladow na polityke prorodzinna czy szerzej ujmujac na polityke spoleczna.

    Odpowiedz
  • wyborca. oszukany (2015-12-24 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury. Wydluzone. A dlaczego niby. Ja mam czekac. Do. 67 lat. A tymczasem. Cysorz. Moje wypracowane. Pieniadze. Nie. Na emerytury. Jako obiecywol tylko. Tylko. Jakies 500 + ja tez. Wychowalem dzieci. I zadnych. 500 + nie. Widziolem. Jestem. Bardzo tym. Zniesmaczony. I ukurw.... poczekaj ty cysorzu do. Nastepnych wyborow

    Odpowiedz