Prezes ICBC Jiang Jianging jest przekonany, że dzięki wysiłkom rządów całego świata, podejmowanym w celu przeciwstawienia się globalnemu kryzysowi finansowemu, gospodarka USA zdoła odzyskać równowagę.

Jiang podkreślił, że otwarcie pierwszej filii jego banku w Nowym Jorku jest dowodem zaufania do długofalowych możliwości amerykańskiej gospodarki wbrew obecnemu kryzysowi, którego skutków nie zdołała również uniknąć gospodarka chińska.

ICBC miał 107 milionów euro ulokowanych w bonach związanych z inwestycjami amerykańskiego Lehman Brothers

W ubiegłym miesiącu ICBC ogłosił, że miał 107 milionów euro (151,8 miliona dolarów) ulokowanych w bonach związanych z inwestycjami amerykańskiego Lehman Brothers, który ogłosił bankructwo.

Mimo iż stanowiło to zaledwie 1 proc. całości jego aktywów, pozycja ICBC na giełdzie szanghajskiej uległa osłabieniu, podobnie jak innych banków, wobec czego państwowe towarzystwo inwestycyjne Huijin, które zależy od banku centralnego Chin, musiało interweniować skupując akcje, aby zahamować dalszy spadek.

ICBC zaoferuje w Nowym Jorku swe usługi indywidualnym klientom, korporacjom międzynarodowym i instytucjom finansowym obu krajów.

Pod koniec czerwca tego roku ICBC obecny był już w 15 krajach i regionach - napisał "Shaghai Daily".