Personalna karuzela w spółkach Skarbu Państwa kręci się. Paliwem są grube miliony dla odchodzących z pracy

autor: Bartłomiej Mayer14.10.2015, 07:21; Aktualizacja: 14.10.2015, 09:59
Posady w zarządach spółek SP to łupy polityczne. Wkrótce nowe rozdanie

Posady w zarządach spółek SP to łupy polityczne. Wkrótce nowe rozdanieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: John Guillemin

Spółki Skarbu Państwa więcej płacą menedżerom, którzy odchodzą, niż tym, którzy pracują w zarządach. To już reguła.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • AAA(2015-10-15 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nowa arystokracja. Przy tym PRL-owska karuzela stanowisk to nic.

    Odpowiedz
  • DZIADEK 62 LATA -47 LAT PRACY -16 LAT W SZKODLIWY(2015-10-14 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS POKAZUJE SYMULACJE I ZE BRAK PIENIEDZY ALE NA NAGRODY 210 MILIONOW JEST ALE DLA EMERYTOW CO CIEZKO PRACOWALI I TERAZ LEDWO PLOCZO MOWI SIE ZE NIE MA PIENIEDZY.WIEC PYTAMY GDZIE SO PIENIODZE I ILE TUSK I RESZTA WYDALI NA WSZYSTKIE SWOJE ZACHCIANKI.NARUD POWINIEN TO WIEDZIEC BO TO SO PIENIODZE TYLKO NARODU.WSZYSTKO ZA DARMO WYSOKIE PENSJE W SEJMNIE W SENACIE W MINISTERSTWACH I JESZCZE WAM ZLODZIEJE MALO.TEN RZOD NIE MA ZA GROSZ WSTYDU.ZATO CO NARODOWI ROBILI I JAK TRAKTOWALI .DLA NICH NARUD TO TAK JAK ZABAWKA.TUSK ZNISZCZYL SWOJ NARUD SAM SOBIE ZADECYDOWAL ZE ROCZNIK53 DO 67 LAT.DLATEGO MUSI BYC ROZLICZONY I KOPACZ I RESZTA TEJ MAFI CO OKRADA DO KONCA SWOJ NARUD.PYTAMY SIE KOPACZ CO ZTYMNI CO ZACZYNALI PRACE MAJOC 15 LAT ATERAZ MAJO 47 LAT PRACY I WIEK 62 LATA.PYTAMY SIE PANI NOWACKIEJ KUKIZA PETRU,KORWINA A NAJBARDZIEJ KOPACZ I KOSINIAK -KAMYSZ ORAZ ZWIOZKI JAKIE ISTNIEJO WTYM KRAJU I POWINNI BRONIC SWOJ SUWERENNY NARUD CZEKAMY NA SZYBKO ODPOWIEC BO CZASU MALO ZOSTALO.

    Odpowiedz
  • Oo(2015-10-14 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Prokuratura - działanie na szkodę spółki:
    Osoba, która na podstawie przepisu prawnego, decyzji organu lub umowy została obowiązana do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą firmy powinna podejmować wszelkie czynności niezbędne do nienarażenia firmy na szkodę.

    W przypadku, gdy przez nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku wyrządziła znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    Odpowiedz
  • sn(2015-10-15 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Tak kolesie POparciPSL rozkradają apanażami ,pensjami, odprawami nasze firmy SP ,zmniejszają dochody budżetowe, podwyższając nam ceny produktów takimi kosztami np. benzyny, gazu, prądu,oleju,węgla itp.
    Oni chcą dalej tak rządzić, nas uszczęśliwiać ,liczą że my Wyborcy kupimy ten bajer reklamowy.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-10-15 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    a POnoć wg Kopacz i POlitycznych zlodzieji nie ma na emerytury dla 40 letnich spracowanych ludzi.

    Odpowiem słowami Poety tej zepsutej, POlitycznej, cynicznej ,nadzorczyni Polskiego Obozu wyzysku i oszustwa --niby Premier.,niby lekarz!!

    Która skrzywdziłaś człowieka prostego
    Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
    Gromadę błaznów koło siebie mając
    Na pomieszanie dobrego i złego,
    Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
    Cnotę i mądrość tobie przypisując,
    Złote medale na twoją cześć kując,
    Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,
    ... obecnie podobnie jak kiedyś w Oświęcimiu ludzie boją się przyznać podczas badania okresowego , że są chorzy gdyż jak się przyznają to wiedzą --z zatrudnieniem do widzenia i -kaput!!.
    ... .zmusiliście ludzi zatrudnionych od 15 r życia do 52 lat pracy (nie licząc czasu pracy ponad-ustawowej obowiązkowo przecież kiedyś wykonywanej szczególnie na Śląsku i nie licząc okresów pracy w szkodliwych oraz niebezpiecznych warunkach pracy. )
    Tak stworzyliście w POlsce POlski obóz wyzysku pracy!! -ludzi wyeksploatowanych ..."Każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (każdego tak spracowanego np ze złym stanem zdrowia ).. do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.
    Tylko w ub.r. wśród 60latków bezrobocie wzrosło aż o 8%.

    Odpowiedz
  • mam nadzieję(2015-10-16 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    I tak się pasą na tym państwie a narodek na nich pracuje. Aż tak kiedyś nie było i mam nadzieję, że to się zmieni.

    Odpowiedz
  • Bogac z PSG(2015-11-07 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Narodzie ruszmy się !!!

    Odpowiedz