Gruper. Firma widmo, bez nazwy, bez lokalu, bez pracowników

autor: Sylwia Czubkowska, Barbara Sowa20.08.2015, 07:32; Aktualizacja: 20.08.2015, 15:41
Zakupy przez internet

Zadłużenie wobec kontrahentów może sięgać nawet 1,5 mln złźródło: ShutterStock

To był jeden z największych portali zakupów grupowych w Polsce. Oto smutny koniec Grupera.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (9)

  • Bambombin(2015-10-01 23:02) Zgłoś naruszenie 10

    Tak sobie z ciekawości wpisałem gruper uokik w google, żeby zobaczyć, czy się do dziadów w końcu nie dobrali - ale to przerosło moje najśmielsze marzenia - strona grupera nie działa, a grupera nie ma.
    Ostatnie zdanie - Kolektiva - jest pewnym ziarnem goryczy, ale może też upadną, nikt z moich znajomych o nich nie słyszał, więc mało popularni są.

    Z gruperem wiążą mnie miłe wspomnienia, dzięki nim dowiedziałem się o instytucjach takich jak Miejski Rzecznik Konsumentów, chargeback oraz arbiter bankowy (to ostatnie także za zasługą pewnego grecko-polsko-austriackiego niby-banku).

    W każdym razie pieniążki za towar niezgodny z umową (kupon, którego nie można zrealizować) do mnie wróciły - nie od grupera, ale od banku, któremu arbiter wyjaśnił, że gdy klient składa reklamację chargeback, to wypadałoby procedurę chargeback wszcząć. A że sprawa do arbitra była zgłoszona jakiś rok po odrzuceniu reklamacji przez bank, to jeszcze solidna porcja odsetek się trafiła.

    Wiem, że reguły nie ma, ale miałem też doświadczenia reklamacyjne z portalami fastdeal i groupon. Tu reklamacja została bez problemu uznana, pieniądze oddane błyskawicznie. Liczę, że wśród portali zakupów grupowych na końcu przetrwają tylko te, które przywiązują wagę do relacji z klientami.

    Odpowiedz
  • Jedrek(2015-09-06 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    Czy ktos zlozyl zawiadomienie do prokuratury, jezeli tak to do jakiej

    Odpowiedz
  • Siostra(2015-08-22 02:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem byłym pracownikiem Grupera. Pod koniec 2012 roku zostałam zwolniona, załapałam się na tzw. "redukcję etatów". Wtedy płakałam, teraz widzę, że nie ma czego żałować. Całe szczęście, że wyleciałam. Ominęło mnie to całe bagno. Pracowałam w DOK-u. To ja odbierałabym te wszystkie telefony z kur*ami i pytaniami "Gdzie są moje pieniądze???!!!" tak od klientów jak i od partnerów. A i z pensją pewnie byłoby cienko... Masakra... Uhhhh...

    Odpowiedz
  • lol(2015-08-21 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    He he... też byłam naiwna i zarejestrowałam się, żeby kupować taniej.
    Już po pierwszych dwóch zakupach, kiedy dostałam produkt miernej jakości, a zdjęcia były zupełnie inne niż to co firma przysłała, wyrejestrowałam się z portalu. Pomimo to wciąż przychodziły oferty, choć firma zapewniała ze usuwa moje dane.. Zlikwidowałam konto pocztowe, żeby mieć spokój. I nie żałuję.

    Odpowiedz
  • MK(2015-08-20 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    cwaniak rumun powinni go zamknąć ma czym odpowiadać za swoje zobowiązania , mysli że nikt nie skojarzy ze gruper to kolektiva i naciąga kolejnych na zakupy , proponuje wszystkim oszukanym napisac parę wpisów na https://www.facebook.com/kolektivaslovenija oraz poszukac także innych profili

    Odpowiedz
  • Calin(2015-08-20 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Witam.
    Podobno firma nie wypłaca także wynagrodzeń pracownikom.
    Wygląda na to, że chyli się to wszytko ku upadkowi.

    Odpowiedz
  • Error(2015-08-21 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    Gruper stoczył się w totalną przepaść teraz zamieniają się na Kolektive

    GRUPER = KOLEKTIVA + ZUMZI

    Omijać szerokim łukiem!!!

    Odpowiedz
  • Ja(2016-01-28 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Działa jeszcze Zumzi :P

    Odpowiedz
  • Anna(2016-11-01 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    A w pazdzierniku 2016 zniknal gwaltownie Groupon shopping, czy aby nie deja vu ? sa juz jacys poszkodowani?

    Odpowiedz