Osiedle Olbrachta II położone jest na Woli, przy ul. Człuchowskiej - niespełna 6 km od ścisłego centrum. W bliskiej okolicy planowana jest także budowa stacji drugiej linii metra.

Osiedle to doskonałe miejsce do zamieszkania. W sąsiedztwie są sklepy, szkoły i przedszkole. Zieleń w Parku Sowińskiego i malowniczy Park Moczydło z jeziorkami i zimowym stokiem zachęcają do spacerów nie tylko latem. Na codzienne zakupy lub na szaleństwa w markowych sklepach można się wybrać do odległego o pięć minut CH Wola Park, gdzie znajduje się także kino i kawiarnie. Osiedle składa się z siedmiu kameralnych budynków o wysokości od trzech do sześciu kondygnacji. Architektura budynków harmonijnie współgra z zagospodarowaniem terenu wewnętrznego osiedla. Drewniane elementy trejaży i elewacji, zieleń na pergolach i klombach tworzą nastrój komfortu i wypoczynku. Duże balkony i tarasy oraz ogródki w mieszkaniach położonych na parterach pozwalają na wypoczynek w ciepłe popołudnia i wieczory. Dzieci mogą się bawić na dwóch placach zabaw położonych na zacisznych, wewnętrznych dziedzińcach. Dla zapewnienia mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa teren osiedla jest ogrodzony i przystosowany do ochrony. W osiedlu znajdzie się 269 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych. Wszystkie z nich mają balkony i tarasy lub zielone ogródki. Aranżacje przewidują oddzielne, widne kuchnie z możliwością połączenia z pokojem dziennym. Duże okna z drewnianą stolarką sprawiają, że mieszkania są pełne światła.

Inwestorem jest firma Budimex Nieruchomości, która wchodzi w skład największego polskiego holdingu budowlanego Budimex, obecnego na rynku budowlanym od 1968 roku. W lipcu 2005 r. Budimex Nieruchomości wraz ze spółką należącą do hiszpańskiej grupy Ferrovial powołał do życia Budimex Nieruchomości Inwestycje. Kapitał zakładowy spółki wynosi 320 mln zł, a firma działa w największych miastach w Polsce: Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Budimex Nieruchomości zajmuje się budowaniem mieszkań, które oprócz wysokiej jakości wykonania charakteryzują się nowoczesnymi i funkcjonalnymi planami, projektowanymi z uwzględnieniem aktualnych trendów na rynku. Od początku swej działalności spółka wybudowała ich blisko 3,5 tys.

Opracowała BOŻENA WIKTOROWSKA