statystyki

Komorowski chce do strefy euro. Rząd boi się potknąć przed wyborami

autor: Grzegorz Osiecki24.09.2014, 07:00; Aktualizacja: 24.09.2014, 07:50
Prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz, podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu, 22 bm. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz, podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu, 22 bm. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszkaźródło: PAP

Prezydent zamierza ożywić dyskusję o wejściu Polski do unii walutowej. Ale premier Ewa Kopacz i członkowie jej gabinetu mają na głowie wybory i nie mają zamiaru ściągać na siebie nowych problemów

reklama


reklama


Bronisław Komorowski przypomina rządowi o kursie na euro. Dla prezydenta i jego doradców to kwestia już nie tylko obaw o pozostanie na marginesie europejskiej integracji, ale także dodatkowej osłony przed skutkami ekspansywnej polityki Rosji. – Im więcej mechanizmów zabezpieczających nas przed narażaniem jej na destabilizację, tym lepiej. Można sobie przecież wyobrazić także sytuację zagrożenia polskiej waluty – zauważa minister z Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.


Pozostało jeszcze 90% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

  • aaaa(2014-09-24 17:26) Odpowiedz 00

    niech przemnożą minimalną x4 i możemy wejść

  • Lex(2014-09-24 12:35) Odpowiedz 00

    Dziekonski, siedz cich. Dosyc namieszales z wetem odnosnie ochrony gruntow, fachowcu od siedmiu bolesci.

  • Jak chce ....(2014-09-24 21:14) Odpowiedz 00

    To nie będzie miał szans na drugą kadencję ...

  • Lex(2014-09-24 12:35) Odpowiedz 00

    Dziekonski, siedz cicho. Dosyc namieszales z wetem odnosnie ochrony gruntow, fachowcu od siedmiu bolesci.

  • wejście do euro-owszem,pod warunkiem..............(2014-09-29 12:00) Odpowiedz 00

    zrównania płac i przepisów dotyczących okradania swoich obywateli przez rządzących w Polsce.Nadzór europejski na wysokie premie oraz odprawy.Dotkliwe kary pieniężne osobowe za odpowiedzialność finansów państwa---no i mamy finał że szlachta wtedy zrezygnuje z wejścia do euro!!!

  • cztając(2014-09-29 14:30) Odpowiedz 00

    Dużo już się pisało i mawiało o wejściu w strefę Euro. Może w końcu ktoś zacznie to robić. Choćby dziś. Dość już okradania nas przez nasze banki.
    Euro w Polsce TAK.
    Ale: Zakładanie kont : lokat, kredytów w dowolnym banku strefy Euro.
    Wynagrodzenie minimalne 1070 euro miesięcznie.
    Swobodny wybór kraju do świadczeń zdrowotnych i emerytalnych.
    Jak mamy być Europejczykami to niech wszyscy tak nas traktują również od strony finansowej.
    I wówczas podpisuję się oburącz za Euro w Polsce.
    Dość płacenia haraczu za wymianę walut to tylko zwiększa koszty działalności gospodarczej.

  • leydy(2014-10-05 16:04) Odpowiedz 00

    Komorowski chce do strefy euro.
    -JA TEŻ ALE Z JEGO GAŻA!!!

  • EU(2014-10-12 15:31) Odpowiedz 00

    Jak Pan Komorowski chce do strefy euro niech wchodzi ,ale sam!
    Jeżeli w Polsce będą takie same płace,emerytury itd. to i owszem.
    Rosja ,jeżeli będzie chciała to nas wykończy gospodarczo z euro czy bez.
    Pytanie: dlaczego Wielka Brytania nie przyjęła euro jako waluty? Może ktoś odpowie?!

  • brrrr(2014-12-11 10:11) Odpowiedz 00

    Chętnie...ale min., płaca jak w Jewropie. Inaczj będziemy protestować. A Słońce Peru nich nam tu już nie miesza. Wystarczy dziadostwa.

  • janusz(2015-01-12 13:47) Odpowiedz 00

    "Nie chcem, ale muszem" - trzeba bedzie glosowac na Dude, moze uda mu sie powstrzymac tych zdrajcow, ktorzy za eurosrebrniki zniszcza Polske.