Aleksander Aleksiejew zaznaczył, że polski przemysł spożywczy ostatnio dynamicznie się rozwija. Świadczy to, zdaniem dyplomaty, o jakości polskiej żywności
Rozwój polskiego rolnictwa to sukces - zaznaczył ambasador. Sukcesem jest również, jego zdaniem, wzrost eksportu polskich produktów spożywczych do różnych krajów świata, w tym do Rosji. Wszystko to wskazuje, jak podkreślał, że polska żywność jest wysokiej jakości. Ambasador zaznaczył, że wobec Rosji producenci nie stosują jakichś specjalnych norm w produkcji żywności. Znaczy więc to, jak dodał, że na rynek rosyjski wysyłane są towary odpowiadające ogólnie przyjętym standardom.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapewniał, że w Polsce dokładamy wszelkich starań, aby żywność była jak najlepsza. Jak dodał, Polacy przywiązują dużą wagę do profesjonalizmu działania służb odpowiedzialnych za kontrolę jakości eksportowanego jedzenia. A eksport ten, jak zaznaczył wojewoda, mimo kryzysu z roku na rok rośnie.
W 2012 r. z Mazowsza wyeksportowano 820 tysięcy ton owoców i warzyw, co stanowiło 71 procent polskiego eksportu tych produktów.