"Nasze plany na 2013 rok obejmują otwarcie nowych kin w centrach handlowych w Bułgarii, Rumunii, Polsce i Izraelu" - napisał Greidinger w liście do akcjonariuszy.

Zapowiedział, że spółka rozpoczyna także budowę wolnostojącego megapleksu w ramach projektu deweloperskiego w Jerozolimie, w Izraelu, którego otwarcie przewidziane jest na 2015 rok, a następnie podobne projekty być może zrealizuje w Polsce.

"Ponadto, rozpoczęliśmy już instalację systemu 4DX w kilku kinach w krajach, w których prowadzimy działalność. Wierzymy, że zapewni on naszym lojalnym widzom najdoskonalszą jakość projekcji na dużym ekranie. W dalszym ciągu aktywnie monitorujemy również potencjalne możliwości realizacji przejęć na terenie Europy, mogących dodać znaczącą wartość do naszej działalności" - dodał dyrektor generalny CCI.

W listopadzie Cinema City dyrektor finansowy spółki Nisan Cohen powiedział agencji ISBnews, że spółka planuje uruchomić trzy nowe kina w 2013 r. (wobec 5 w 2012 r.) - w Bułgarii i Rumunii. Rozważa także uruchomienie kolejnego kina w Polsce - swoim największym rynku - w 2014 lub 2015 roku.

W ocenie Greidingera, filmy powinny w 2013 roku w dalszym ciągu przynosić na nasze ekrany wiele fascynujących kontynuacji znanych opowieści, takich jak druga część produkcji Hobbit, kolejne części z serii "Kac Vegas", "Szklana pułapka", "Igrzyska śmierci" i "Iron Man 3".

Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowo-Wschodniej, a także w Izraelu, oraz czwartym pod względem wielkości operatorem na terenie Europy. Na dzień 14 listopada 2012 roku spółka prowadziła 97 multipleksów obejmujących łącznie 940 ekranów.