statystyki

Bezrobocie gwałtownie wzrosło. GUS podał najnowsze dane

25.02.2013, 10:00; Aktualizacja: 25.02.2013, 10:21

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec stycznia 2013 roku 14,2 proc. wobec 13,4 proc.miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

reklama


reklama


Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu stycznia 2013 r. wyniosła 2.295,7 tys., czyli była wyższa o 7,4% niż przed miesiącem, a w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 8,2%.

Na początku miesiąca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) podało, powołując się na dane z urzędów pracy, że stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 14,2%.

W tegorocznym budżecie zapisano, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 13,0% w styczniu 2013 r. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński mówił niedawno, że według niego najwyższy poziom stopy bezrobocia odnotujemy na przełomie I/ II kw. tego roku.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w końcu stycznia br. 317,9 tys. wobec 244,1 tys. miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie.

W styczniu 2012 r. liczba nowych bezrobotnych wyniosła 287,8 tys. osób

reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

  • Seer(2013-02-25 20:07) Odpowiedz 00

    TAKA PO LSKA JEST FAJNA !!!

  • HaHa(2013-02-26 07:03) Odpowiedz 00

    A Tusk gada, że bezrobocie spada...

  • kiki(2013-02-25 21:13) Odpowiedz 00

    PO matołów, ci za to u nas dostatek.

  • Panowie, policzmy głosy.(2013-02-25 12:28) Odpowiedz 00

    Sprzedaż detaliczna w styczniu spadła miesiąc do miesiąca o 20,6 proc. - podał GUS.- zmienić prezesa !

  • jerzy7731(2013-02-25 13:14) Odpowiedz 00

    Uwaga:
    Sposób prezentacji danych GUS ( przemilczenia, nie precyzyjne, nie jasne podawanie oczywistych danych ) w mediach dobitnie świadczy, że w styczniu zarejestrowano wielkości ekonomiczne mówiące, że w kraju mamy do czynienia z totalną zapaścią ekonomiczną państwa.

    Wadze już o tym wiedzą i próbują ukryć tę oczywistą prawdę, którą praktycznie każdy odczuwa na co dzień!?

  • xxx(2013-02-25 15:54) Odpowiedz 00

    244 tysiace nowych bezrobotnych na koniec grudnia, plus 317 tys nowych bezrobotnych na koniec grodnia, wychodzi jasno,ze ponad 250 tysięcy nowych bezrobotnych pojawiło si eod końca grudnia, plus ci zwalniani w lytum, w sumie mzna przyjać ,ze przybyło nam do końca lutego ok 800 tys bezrobotnych, czyli zbizamy sie do magicznehj granicy 3 milionów osób bez pracy, za kilka miesiecy może to być liczba 4 milionów osób bez robotnych, plus ci, którzy wyjechali.

  • Leo(2013-02-25 18:48) Odpowiedz 00

    Lemingi na tym nie znają się. Kochają Tuska i reszta ich nic nie obchodzi. A jak by co, to i tak przez Kaczyńskiego.