statystyki

Metro, szuka kupca na sieć Real poza granicami Niemiec. Auchan przejmie sklepy w Polsce?

autor: T.B.30.08.2012, 12:31; Aktualizacja: 30.08.2012, 12:40
  • Wyślij
  • Drukuj
Sieć hipermarketów Real, należąca do Metro Group.

Sieć hipermarketów Real, należąca do Metro Group.źródło: Bloomberg

Niemiecka grupa handlowa Metro prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma firmami w sprawie sprzedaży operacji supermarketów Real poza Niemcami. Szef grupy Olaf Koch zamierza bowiem skoncentrować się na kluczowych rynkach – podaje agencja Bloomberg powołując się na informatorów zaznajomionych ze sprawą.

reklamareklama


Według tych źródeł francuska sieć handlowa Auchan ma największe szanse na kupno międzynarodowego biznesu Realu, który obejmuje sklepy firmy w Polsce, Rosji, na Ukrainie i w Turcji. Markety szacuje się na 3 mld euro. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto i Metro może wycofać się ze sprzedaży.

Metro mające siedzibę w Dusseldorfie chce skoncentrować działalność na sieci hurtowni Cash & Carry oraz handlu elektroniką w sieciach sklepów Media-Saturn. Niemiecka grupa zmierza natomiast redukować inwestycje w domach towarowych Kaufhof oraz w Realu, które może sprzedać.

Real z wszystkimi możliwymi opcjami

Przedstawiciele koncernu uchylili się od komentarzy i odsyłają do poprzednich oświadczeń firmy, w których wskazano, że Metro rozważa wszystkie opcje możliwe w przypadku sieci Real. 

Notowania grupy Metro wzrosły dzisiaj we Frankfurcie o 1,7 proc. Tuż po godz. 9-tej akcje spółki, które spadły w tym roku o 15 proc., zyskiwały 1,5 proc. do 24,12 euro za jeden papier.

Według raportu Metro za drugi kwartał, zyski spółki wyprzedziły szacunki analityków dzięki lepszej sprzedaży w Niemczech oraz w sieciach Cash & Carry i Media-Saturn. Zysk przed odsetkami i opodatkowaniem wzrósł 2, 6 proc. do 314 mln euro przy obrotach rzędu 15,8 mld euro.


reklama  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Bloomberg

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: paweł z IP: 83.30.230.* (2012-09-23 15:30)

    no auchan wykupuje reala to dlatego nie ma na podwyżki dla pracowników:(smutne

reklama

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

reklama