statystyki

Metro, szuka kupca na sieć Real poza granicami Niemiec. Auchan przejmie sklepy w Polsce?

autor: T.B.30.08.2012, 12:31; Aktualizacja: 30.08.2012, 12:40
Sieć hipermarketów Real, należąca do Metro Group.

Sieć hipermarketów Real, należąca do Metro Group.źródło: Bloomberg

Niemiecka grupa handlowa Metro prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma firmami w sprawie sprzedaży operacji supermarketów Real poza Niemcami. Szef grupy Olaf Koch zamierza bowiem skoncentrować się na kluczowych rynkach – podaje agencja Bloomberg powołując się na informatorów zaznajomionych ze sprawą.

Reklama


Reklama


Według tych źródeł francuska sieć handlowa Auchan ma największe szanse na kupno międzynarodowego biznesu Realu, który obejmuje sklepy firmy w Polsce, Rosji, na Ukrainie i w Turcji. Markety szacuje się na 3 mld euro. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto i Metro może wycofać się ze sprzedaży.

Metro mające siedzibę w Dusseldorfie chce skoncentrować działalność na sieci hurtowni Cash & Carry oraz handlu elektroniką w sieciach sklepów Media-Saturn. Niemiecka grupa zmierza natomiast redukować inwestycje w domach towarowych Kaufhof oraz w Realu, które może sprzedać.

Real z wszystkimi możliwymi opcjami

Przedstawiciele koncernu uchylili się od komentarzy i odsyłają do poprzednich oświadczeń firmy, w których wskazano, że Metro rozważa wszystkie opcje możliwe w przypadku sieci Real. 

Notowania grupy Metro wzrosły dzisiaj we Frankfurcie o 1,7 proc. Tuż po godz. 9-tej akcje spółki, które spadły w tym roku o 15 proc., zyskiwały 1,5 proc. do 24,12 euro za jeden papier.

Według raportu Metro za drugi kwartał, zyski spółki wyprzedziły szacunki analityków dzięki lepszej sprzedaży w Niemczech oraz w sieciach Cash & Carry i Media-Saturn. Zysk przed odsetkami i opodatkowaniem wzrósł 2, 6 proc. do 314 mln euro przy obrotach rzędu 15,8 mld euro.

Reklama


Źródło:Bloomberg

Polecane

  • paweł(2012-09-23 15:30) Odpowiedz 00

    no auchan wykupuje reala to dlatego nie ma na podwyżki dla pracowników:(smutne

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama