Według niego firma może stać się największym operatorem bankomatów w Polsce do końca 2013 roku.

„Będziemy rozmawiali z przedstawicielami GPW i innych uczestników rynku w sprawie wyboru właściwego parkietu dla spółki. Rozważamy rynek NewConnect, który w założeniu kierownictwa GPW jest przeznaczony dla spółek innowacyjnych, które oferują nowoczesne technologie na rynku finansowym i ponadprzeciętne perspektywy zwrotu z kapitału. Niemniej jednak IT Card będzie traktował NewConnect, jako rynek przejściowy, dzięki któremu ma szansę uzyskać właściwą, realną wycenę, przed debiutem na głównym parkiecie GPW – powiedział Chrzanowski, cytowany w komunikacie.

„IT Card, spółka, w której udziały mają banki spółdzielcze z grupy BPS i SGB ma szansę stać się do końca 2013 roku największym operatorem bankomatów w Polsce, przed Centrum Rozliczeniowym PKO BP i Euronet" – czytamy dalej. „W czasie, gdy spowolnienie na rynku spowodowało, że najwięksi operatorzy bankomatów, kart płatniczych i terminali POS rozwijali się w tempie 10% rocznie, IT Card urósł o 300%. Jeżeli uda się utrzymać obecną dynamikę rozwoju, w 2013 roku mamy szansę zostać największym operatorem bankomatów w Polsce.

Kilkakrotnie przekroczyliśmy prognozy, założone w biznesplanie. W niedługim czasie będziemy informowali o podpisaniu szeregu kluczowych umów, dzięki czemu udział w rynku IT Card-u znacznie wzrośnie" – dodał prezes IT Card. W informacji podano, że w tej chwili IT Card obsługuje już ponad 2100 bankomatów, głównie należących do banków z grupy BPS i SGB. „Kolejne 550 urządzeń należących do 50 banków spółdzielczych oraz banków komercyjnych jest w trakcie migracji na systemy IT Card.

Spółka realizuje łącznie ponad 4 mln transakcji miesięcznie i jest trzecim operatorem w Polsce, pod względem liczby obsługiwanych bankomatów i transakcji kartami Visa, z 12-proc. udziałem w rynku" – zaznaczono również. Głównym przedmiotem działalności IT Card jest obsługa autoryzacyjna transakcji w bankomatach, transakcji bezgotówkowych w terminalach płatniczych POS oraz wydawnictwo kart płatniczych z logo VISA i Mastercard.

Spółka miała 23 mln zł przychodów w 2011 r. (4,7 mln zł rok wcześniej) i według wstępnych danych 750 tys. zł zysku (100 tys. w 2010 r.). Plan na 2012 r. zakłada wzrost przychodów do 75 mln zł i zysku do 3 mln zł.