Jak ocenia Ed Najarian, analityk ISI, straty przed opodatkowaniem obetną w drugim kwartale zysk banku w przeliczeniu na akcję do 65 centów, co stanowi spadek o 30 proc. w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 93 centów. Na wynikach banku zważą także słabsze niż zakładano transakcje handlowe i przychody z bankowości inwestycyjnej – relacjonuje agencja Bloomberg

Szef JPMorgan, Jamie Dimon ocenił w zeszłym miesiącu straty spowodowane przez oddział inwestycyjny (CIO) na około 2 mld dolarów. Ale Dimon powiedział wtedy zarazem, że kwota ta może wzrosnąć a likwidacja niekorzystnych operacji handlowych może bankowi zająć całą resztę roku.

Straty będą „częściowo zneutralizowane” dzięki kwocie 2 mld dolarów w formie zysków z akcji, solidniejszych przychodów z kredytów hipotecznych oraz przeceny wartości zadłużenia – twierdzi Najarian, który obniżył roczną prognozę ceny akcji banku z 52 dolarów do 47 dolarów, ale zachował rekomendację kupowania walorów JPMorgan. Wczoraj akcje banku spadły 2,9 proc. do 31 dolarów i w tym momencie wykazywały już 6,8 proc. straty od początku roku.