"W dniu w którym minie vacatio legis nowej ustawy będziemy gotowi do świadczenia usług w internecie" - powiedział rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego Piotr Gawron.

Zakłady przez urządzenia mobilne

Dodał, że spółka będzie też przygotowana do wprowadzenia oferty dostępnej przez urządzenia mobilne.

Nowy system ma też umożliwić Totalizatorowi Sportowemu szereg usług dodanych, jak sprzedaż doładowań na karty telefoniczne, czy opłacania rachunków w kolekturach. "Kiedy w ubiegłym roku podpisywaliśmy umowę z konsorcjum firm GTECH i DataTrans powiedziałem, że dzięki niej nasza spółka zyska dostęp do technologii i możliwości, o których wcześniej mogliśmy tylko marzyć. Dzisiaj mogę dodać, że tę technologię już mamy. Teraz, jeśli przepisy na to pozwolą, nadejdzie czas na wykorzystanie jej niezwykłych możliwości. Nie chcę zdradzać planów, ale z pewnością zaskoczymy nie tylko naszych graczy" - powiedział prezes Sławomir Dudziński dziennikarzom.

Nowy system już wdrożony

Dodał, że system został już uruchomiony i przetestowany, więc jego zmiana będzie niezauważalna dla klientów. "GTECH dostarczył najnowocześniejszy system, jaki obecnie funkcjonuje w branży loteryjnej. Posiadają go najbardziej zaawansowane technologicznie loterie na świecie, jak np. brytyjska Camelot czy fińska Veikkaus. Dzięki temu nasz partner dysponuje obecnie platformą, która pozwala na szybkie i ekonomiczne wdrażanie nowych funkcji" - powiedział prezes GTECH Wojciech Włodarczyk.

Totalizator czeka na zmianę przepisów

Totalizator Sportowy podkreśla, że w przypadku zmiany przepisów obowiązujących w Polsce, jego nowy system umożliwi zawieranie zakładów przez internet. Wcześniej, w rozmowie z ISB, przedstawiciele notowanej na GPW spółki Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG), deklarowali, że również są gotowi do natychmiastowego rozpoczęcia oferowania zakładów online na polskim rynku i liczą, że najpóźniej do połowy stycznia spółka otrzyma decyzję polskiego Ministerstwa Finansów (MF) w kwestii przyznania licencji na oferowanie zakładów online.