Do obrotu ma zostać wprowadzonych 1 mln 116 tys. akcji serii A i B oraz 116 tys. PDA serii B.

Pozyskany kapitał spółka wykorzysta na call center

"Przeprowadzona w maju emisja akcji i pozyskane w jej efekcie środki pozwolą na sfinansowanie dalszych planów ekspansji oraz budowę zaplecza sprzedażowego w postaci call center" - powiedział, cytowany w komunikacie, Maciej Szymański, członek zarządu Veniti.

Zarząd Veniti planuje w listopadzie uruchomić system sprzedaży rejsów wycieczkowych w czasie rzeczywistym - tj. bez potrzeby oczekiwania na potwierdzenie rezerwacji, a na zasadzie samodzielnych zakupów click and buy.

Na 2012 rok spółka planuje rozszerzenie Plażuj.pl przynajmniej o dwie nowe destynacje: Albanię i Hiszpanię. Wprowadzone zostaną także dwa kolejne portale: Nartuj.pl oraz NaNiebie.pl.

Spółka rozpoczęła działalność w oparciu o portal Plażuj.pl, dzięki któremu w 2010 roku z wynajmu nieruchomości wakacyjnych w Bułgarii i Chorwacji skorzystało ponad 5000 osób.

W lipcu 2010 roku spółka przejęła Safpol Travel - jeden z pięciu podmiotów w Polsce posiadający bezpośrednie umowy z liniami żeglugowymi, oraz firmę informatyczną Inovelti. Na początku 2011 r. rozpoczęła działalność marka Incentive - Exciters Incentive Travel - organizator wyjazdów grupowych dla klientów biznesowych.

w 2010 roku Veniti miała 0,95 mln zł przychodu oraz 0,15 mln zł zysku. Przychody wszystkich spółek należących do Veniti przekroczyły 3 mln zł.

W I połowie 2011 roku wartość sprzedanych usług osiągnęła poziom 1,6 mln zł.