"Przejmiemy kontrolę nad spółką w momencie ostatecznego zamknięcia transakcji, co powinno się wydarzyć do połowy listopada" - powiedział Solorz-Żak w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu".

Solorz-Żak potwierdza - najważniejsza technologia LTE

Z jego wypowiedzi wynika ponadto, że priorytetem jest rozwój nowej technologii szybkiego mobilnego internetu LTE i "zapewnienie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu". "Chodzi o oszczędności i szybką budowę sieci, by można było jak najszybciej świadczyć kompleksową ofertę" - dodał Solorz-Żak, odpowiadając na pytanie o główny cel transakcji.

Wcześniej w tym tygodniu UOKiK zgodził się na przejęcie przez Spartan Capital Holdings kontroli nad Polkomtelem. Przejmujący należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. spółek funkcjonujących na rynku medialnym i telekomunikacyjnym - Polsatu Cyfrowego, Aero2, Mobylandu, CenterNetu.

Ponadto grupa jest aktywna również m.in. na rynkach: bankowym, funduszy emerytalnych i ubezpieczeń oraz produkcji filmów - poprzez działalność Telewizji Polsat, Invest Banku oraz PTE Polsat.

Wartość transakcji przejęcia Polkomtela wyniesie 18,1 mld zł. Według podpisanej latem umowy, Solorz-Żak zapłaci 15,1 mld zł i przejmie wierzytelności Polkomtela, obecni akcjonariusze otrzymają też dywidendę ze spółki.