Wymuszona prywatyzacja

autor: Paweł Rożyński22.01.2011, 03:00

Przygniecione długami państwa europejskie pozbywają się przedsiębiorstw. Polska będzie mogła zarobić na prywatyzacji jeszcze co najmniej 130 miliardów złotych, czyli więcej, niż pozyskano przez ostatnie 20 lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • Wściekły(2011-03-09 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    A ja tu widzę kolejną okazję na naszych rządzących żeby dostać sowitą kopertę w łapę!! Kto się pozbywa spółki która daje rocznie tyle zysku!!?? Zamiast inwestować i czerpać z tego zyski to te debile to sprzedają...!! A potem co? Obudzimy się wszyscy w kraju w którym już nic do nas nie będzie należało!! Wywieźć tych pseudo rządzących na taczkach! Mam cichą nadzieję, że te wszystkie sprawy, które są świadomie prowadzone na szkodę Polski zostaną przez kolejną ekipę dogłębnie sprawdzone i Tusku Tusku wraz z se swoimi kolesiami trafią za kraty!! DOŚĆ OKRADANIA POLSKI!!

    Odpowiedz
  • MERKURY(2011-01-23 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    POLAKU WYRUSZAJ PO ROZUM DO GLOWY,
    BO JEDEN,JEDYNY JEST PROJEKT GOTOWY.
    OSZWABIC I OKRASC,CO POLSKIE TO SPRZEDAC,
    DO DNA WYPOMPOWAC I W ZAMIAN NIC NIE DAC

    Odpowiedz
  • soxyboxy@poczta.onet.pl(2011-01-23 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy to durnie. Przez 45 lat realnego komunizmu nie nauczyli się co to jest.

    Odpowiedz
  • BEL(2011-01-23 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, o KGHM, które jest zyłą złota ani słowa. Od lat mnie fascynuje, że nikt nie wpadł na pomysł prywatyzacji tej firmy. Wyjasnienie zapewne znajduje sie na liście płac, ciekawe, kto bierze tam pensje (nawiasem mówiąc 18 pensji rocznie).

    Odpowiedz
  • Witold(2011-01-22 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    prywata to największe zło na Ziemi...kto tego nie rozumie wkrótce się przekona...precz z jankeską zarazą !!!

    Odpowiedz
  • PRL(2011-01-22 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    sprzedadzą wszystko to za 5 lat z czego będą się utrzymywać. Bo nie sądzę że z podatków. Jak wiadomo 90% dużych firm wyprowadza pieniądze z Polski. Patrz TP

    Odpowiedz
  • krak(2011-01-22 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ruletka się kręci, jak państwo nie będzie już miało kasy to politycy wymyślą inny ustrój, popchną ludzi do rewolucji i zrobią reprywatyzację.

    Odpowiedz
  • nowecny(2011-01-22 04:59) Zgłoś naruszenie 00

    To jest bardzo ciekawa teoria ta prywatyzacja a nic innego jak podcinanie gałęzi na ktorej się siedzi. Tak naprawdę to państwo nie utrzymuje tych firm które prywatyzuje a te firmy utrzymują państwo. Ministerstwo skarbu liczy na to że z sprywatyzowanych firm i tak będzie czerpac zyski w postaci podatków nie ma bardziej mylnego pojęcia . To jest tak jak rolnik majacy stado bydła czerpiący z niego stałe dochody nie zastanawiając się sprzedaje to stado,uzyskuje jakąś jednorazową kwotę i cieszy się że ma z czego żyć nie ponosząc przy tym dodatkowego wysiłku ale zasób gotówki zaczyna się kończyć i rolnik zauważa że popełnił błąd sprzedając stado ale już jest za późno i tego co się stało nie da się odwrócić. Ja się pytam ile z tych sprywatyzowanych do tej pory firm pracuje i przynosi dochody?

    Odpowiedz