Szturmem na pierwszą pozycję wdarła się propozycja Getin Bank z produktem „Wygodny Kredyt Gotówkowy”, gdzie szczególnie kuszące są główne parametry tego kredytu, czyli niska stawka prowizji za udzielenie kredytu w wysokości tylko 2% oraz bardzo niskie oprocentowanie nominalne na poziomie 8,4%!

Getin, Volkswagen, Lukas – tak wygląda czołówka

Przy takich parametrach oferty, kredyt w wysokości 5 000 zł, ze skredytowaną prowizją wliczoną do wysokości raty, z dwunastomiesięcznym okresem spłaty kosztować nas będzie tylko 445 zł miesięcznie! O 4 zł więcej miesięcznie (449zł) zapłacimy w ramach oferty „Kredytu Plus” dostępnego w Volkswagen Banku. Na trzecim miejscu uplasowały się oferty „Kredytu gotówkowego” Lukas Banku oraz „Kredytu na Miarę” Polbanku EFG z oprocentowaniem wynoszącym odpowiednio 18,99% i 11,99% oraz stawką prowizji 0% i 3%.

W ramach tych propozycji miesięczna rata wyniesie klienta 456 zł. Na uwagę zasługuje oferta Lukas Banku, gdzie klient, który zdecyduje się na otwarcie konta osobistego (bez opłaty za jego prowadzenie oraz z darmowymi zleceniem spłaty kredytu) otrzyma kredyt bez prowizji! Jedynym warunkiem jest zasilania comiesięczne rachunku kwotę nie mniejszą niż 800 zł.

PKO BP i Pekao SA nie chcą zostać w tyle

Ciekawie prezentuje się również propozycja „Szybkiego serwisu kredytowego” dostępnego w PKO Banku Polskim, gdzie po zakupie ubezpieczenia obniżona zostanie stawka prowizji za przyznanie kredytu do poziomu 4%. Składka ubezpieczeniowa płatna jest w tym przypadku w cyklach comiesięcznych, czyli nie podwyższa kwoty kredytu jak ma to miejsce we wszystkich (!) pozostałych ofertach ubezpieczeń proponowanych w ramach sprzedaży wiązanej z kredytami i pożyczkami gotówkowymi w pozostałych bankach. Koszt takiej ochrony wynosi tylko 0,25% kwoty kredytu!

Odnotować należy również najnowszą ofertę specjalna Banku Pekao S.A., w ramach której klienci mogą otrzymać „Pożyczkę ekspresową” bez prowizji – wystarczy tylko otworzyć rachunek osobisty. Dużym minusem tej propozycji jest jednak wysokość oprocentowania, która kształtuje się na jednolitym poziomie aż 19,99% w skali roku!

W najbliższym czasie nie należy spodziewać się zmian stóp procentowych. Czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP, określa maksymalny poziom oprocentowania, które banki mogą inkasować od klientów. Zatem okres przedwakacyjny powinien obfitować w oferty z oprocentowaniem nieprzekraczającym 20%, a zapewne intensywnie komunikowane będą benefity wynikające z preferencji dla stałych klientów danej instytucji (niższa prowizja), możliwości odroczenia spłaty kredytu na okres powakacyjny oraz korzyści wynikających z pakietów ubezpieczeniowych na wypadek ryzyka utraty pracy, poważnego zachorowania lub innych nieszczęśliwych wypadków.