Rynek małych i średnich przedsiębiorstw jest według analityków najbardziej rozwojowym i najlepiej rokującym obszarem biznesu. Dlatego Microsoft uznał za kluczowe zaoferowanie firmom z tego sektora rozwiązań gwarantujących bezproblemowe funkcjonowanie oraz pozwalających na pełne zabezpieczenie danych, zarówno własnych, jak i klientów oraz kontrahentów.

Według najnowszego raportu laboratorium NSS, Internet Explorer 8 jest najbezpieczniejszym produktem stworzonym do przeglądania sieci. Testy dowiodły, że najnowsza wersja przeglądarki zapewnia nie tylko najwyższy poziom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ale także, że oferuje lepsze od konkurencyjnych mechanizmy gromadzenia danych o nowo wykrytych, potencjalnie groźnych adresach URL. Gwarantuje to bezpieczeństwo informacji na temat biznesu. Dlatego Internet Explorer 8 jest rekomendowanym przez wiele instytucji, w tym przez banki, narzędziem do operacji sieciowych.

Dostęp do informacji

Żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie funkcjonować bez informacji, a te najłatwiej i najszybciej można znaleźć w internecie. Żeby jednak móc korzystać z tego źródła wiedzy, trzeba dysponować bezpiecznym i wygodnym narzędziem pozwalającym szybko znajdować i łatwo przeglądać strony WWW. Takie zalety ma Internet Explorer 8 firmy Microsoft.

Szybkość

Dzięki funkcjom przeglądarki usprawniającym wydajność, wykonywanie różnych zadań zajmuje mniej czasu. Internet Explorer 8 ma inteligentny pasek adresowy, który pomaga w znajdowaniu właściwej witryny w miarę wpisywania jej adresu. Dzięki użyciu usługi wyszukiwania systemu Windows, która przekazuje informacje zwrotne, inteligentny pasek adresu oferuje przydatne sugestie na podstawie zapamiętanej historii wcześniej przeglądanych stron i ulubionych witryn.

Komfort

Internet Explorer umożliwia łatwe przeszukiwanie zarówno zasobów internetu, jak i zawartości konkretnych stron. Kolejne strony można otwierać w tak zwanych kartach. Zawartość wczytuje się wtedy znacznie szybciej, a większą liczbę kart można uporządkować, korzystając z funkcji grupowania.

Pewność i bezpieczeństwo

Dzięki ulepszonemu filtrowi SmartScreen narzędzia chroniące przed wyłudzaniem informacji wyszukują zagrożenia ze strony nielegalnych witryn internetowych podszywających się pod oficjalne strony i usiłujących wyłudzić dane osobowe. Filtr SmartScreen zawiera nowe narzędzia zabezpieczające przed oprogramowaniem szpiegującym i uniemożliwiające podglądanie przez osoby niepowołane.

Tajemnica zapewniona

Internet Explorer udostępnia specjalny tryb przeglądania InPrivate, który daje możliwość wyłączenia zapisywania przez przeglądarkę historii przeglądania, plików cookie, nazw użytkowników i haseł. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że nikt nie podąża jego śladami w sieci.

Personalizacja

Istotnym elementem wpływającym na uniwersalność Internet Explorera jest paleta dostępnych w internecie dodatków, rozszerzających jego funkcjonalność. Mogą to być dodatki przyspieszające przeszukiwanie zawartości stron, rozszerzenia dające błyskawiczny dostęp do najnowszych informacji z wybranych mediów (np. Dziennika Gazety Prawnej) i uzupełniający zestaw dostawców wyszukiwania, dzięki którym łatwo można przeszukiwać zasoby sieciowe.

Każda firma w Internecie

Użytkownicy biznesowej edycji Internet Explorer 8 otrzymują za pół ceny dostęp do pakietu Business Web, który standardowo rocznie kosztuje 150 zł netto. A to już dla każdej, nawet jednoosobowej firmy prosta droga do łatwego stworzenia własnej strony WWW i konta e-mailowego przedsiębiorstwa.