W zeszły piątek ARP poinformowała, że zgłosiło się 35 inwestorów, ale w związku z przesunięciem terminu wpłat wadiów do piątku, 8 maja, zgłosił się dodatkowy inwestor - czytamy w komunikacie Agencji.

Rozstrzygnięcie przetargów na poszczególne pakiety majątku obu stoczni ma nastąpić w połowie maja. Dla stoczni Gdynia - 13 i 14 maja, a zakładu w Szczecinie - 15 i 16 maja.

Prezes ARP Wojciech Dąbrowski zapowiedział w poniedziałek, że do momentu rozstrzygnięcia przetargu Agencja nie będzie ujawniać informacji o firmach startujących w przetargu.

"Nie mamy obowiązku publikacji takich informacji. Zależy nam na tym, żeby efekty przetargu były jak najlepsze. Nie chcemy, żeby były znane - szczególnie uczestnikom przetargu - szersze informacje o podmiotach, jak również o składnikach majątku stoczni, na które zgłosili zapotrzebowanie" - mówił Dąbrowski.

Z kolei rzeczniczka Agencji Roma Sarzyńska powiedziała wówczas, że "wszystkie firmy, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w przetargu są firmami europejskimi".