statystyki

JSW podpisze umowę z Australijczykami

autor: Karolina Baca-Pogorzelska22.03.2018, 07:42; Aktualizacja: 22.03.2018, 09:32
Po zamknięciu w Czechach zgodnie z planem do 2021 r. ich kopalń Jastrzębska stanie się praktycznie monopolistą w naszym regionie (spółka podpisała właśnie kontrakt z ArcelorMittal Polska na dostawy surowca w latach 2018–2020 o wartości 4,5 mld zł).

Po zamknięciu w Czechach zgodnie z planem do 2021 r. ich kopalń Jastrzębska stanie się praktycznie monopolistą w naszym regionie (spółka podpisała właśnie kontrakt z ArcelorMittal Polska na dostawy surowca w latach 2018–2020 o wartości 4,5 mld zł).źródło: ShutterStock

Jastrzębska Spółka Węglowa jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko – ustalił DGP. – Mogę jedynie potwierdzić, że jesteśmy otwarci na współpracę z polskimi firmami, która będzie prowadziła do budowy kopalni węgla koksującego i stworzenia tysięcy miejsc pracy w Polsce – mówi DGP Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining.

Prairie kupiło koncesję wydobywczą na Dębieńsko w 2016 r. od stojącego na granicy bankructwa NWR za 2 mln euro.

Dlaczego nie zrobiła tego JSW, która może sięgnąć po złoża nieczynnej kopalni od strony swojego zakładu Knurów-Szczygłowice i która zdaniem naszych rozmówców będzie musiała zapłacić Australijczykom wielokrotnie więcej?


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane