Dofinansowania na rozwój firm w 2018 roku. Kto i na co może je otrzymać?

autor: Hubert Rabiega21.01.2018, 19:00
Instrumenty pomocy finansowej dla obszarów wiejskich na lata 201-2020 mają na celu przede wszystkim rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne).

Instrumenty pomocy finansowej dla obszarów wiejskich na lata 201-2020 mają na celu przede wszystkim rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne).źródło: ShutterStock

Dotacje, dofinansowania i preferencyjne pożyczki oferowane są firmom w wielu instytucjach; zarówno w ramach funduszy europejskich, jak i krajowych. Na finansowe wsparcie liczyć mogą m.in. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, projekty B+R (badawczo-rozwojowe), informatyzacja, działania proekologiczne oraz biznes ulokowany na wsi oraz w Polsce wschodniej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • Mareks(2018-01-22 11:46) Zgłoś naruszenie 413

    I znowu rozdawnictwo publicznych pieniędzy??? pytanie skierowane do przeciwników + 500,Czy normalna działalność państwa wspierająca ważne dziedziny polityki państwa ????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ll(2018-02-23 19:53) Zgłoś naruszenie 26

    750 mln na termomodernizację a 800 mln na niepotrzebne zmiany w wyborach. Brawo

    Odpowiedz
  • najmądrzejszy (2018-07-26 19:32) Zgłoś naruszenie 33

    to są pieniądze unijne a nie polskie barany

    Odpowiedz
  • Nataniel(2018-08-12 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że są środki na rozwój przedsiębiorstw, bo wielu młodych ludzi ma pomysły ale nie ma funduszy z racji wieku. Gdy otrzymają dotację będą mogli bardzo szybko zarobić na swoich pomysłach dzięki czemu odprowadzą podatki i wszyscy będą szczęśliwi. Przydałaby się jeszcze tylko jakaś opcja/możliwość konsultacji z expertami różnych dziedzin. Na początku prowadzenia firmy nie każdy jest alfa i omega.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Koronka(2018-08-13 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że są sposoby na dofinansowania, bo tak na prawdę zazwyczaj budżet blokuje przed rozpoczęciem działalności. Kwestia jeszcze nie stracenia otrzymanych środków i mądre gospodarowanie nimi.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Kasia(2018-08-15 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie by było gdyby było gdzieś jakieś miejsce gdzie można śmiało prosić o pomoc czy zadać pytanie jakimś ekspertom którzy nam pomogą w ogarnięciu wszystkiego jeżeli chodzi o otworzenie firmy. Niestety w internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Paweł(2018-08-20 12:35) Zgłoś naruszenie 13

    Chciałbym założyć własną firmę. Po namowach kolegi sięgnąłem po książkę "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę". Cóż za skarbnica wiedzy!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Harmen(2018-08-27 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie też jakie mogę uzyskać dotację jako freelancer i czy wgl da się dostać pieniądze tak pracując?

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • kleks(2018-08-28 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ja to mam mnóstwo pytań jeżeli chodzi o kwestie finansową, jaki bank wybrać, jaką formę opodatkowania itp

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Ekspert przechodzenaswoje(2018-09-10 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką prowadzenia i rozwoju własnego biznesu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Adam, Ekspert przechodzenaswoje

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Szukampomocy(2018-09-13 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    cześć, strona przechodzenienaswoje nie działa, wiecie gdzie można zapytać o dofinansowania?

    Odpowiedz
  • innowacyjny(2018-10-02 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Bez dotacji potrzebnych pieniędzy często można się spotkać z barierą w rozwoju, co też powoduje brak możliwości wprowadzania innowacji tak, by być jeszcze bardziej konkurencyjnym. Miałem podobny problem i dla mnie światełkiem w tunelu była firma Aridotacje, którą szczerze polecam młodym przedsiębiorcom!

    Odpowiedz