Chleb w darmowej torebce może słono kosztować

autor: Agnieszka Pokojska, Jakub Styczyński09.01.2018, 06:44; Aktualizacja: 09.01.2018, 10:07
Hurtownia nie może pobierać opłaty przy sprzedaży torebek właścicielowi sklepu. To bezprawne.

Hurtownia nie może pobierać opłaty przy sprzedaży torebek właścicielowi sklepu. To bezprawne.źródło: ShutterStock

Sprzedawcy wyrobów własnych, np. piekarnie i cukiernie, nie mogą zrezygnować z pobierania opłaty recyklingowej od foliówek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (12)

  • prawnik(2018-01-09 10:00) Zgłoś naruszenie 371

    Odbieram to jako metodę wyłudzania pieniędzy. I nic ponad to.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • myślący(2018-01-09 11:48) Zgłoś naruszenie 222

    Kolejny kretynizm. Kiedy się to skończy?

    Odpowiedz
  • Maximus(2018-01-09 13:04) Zgłoś naruszenie 70

    "...przeznaczone do pakowania produktów oferowanych w tej jednostce." naprawdę czy ludzie muszą marnować zasoby intelektualne na takie rzeczy? Z tej części zapisu wynika jasno, że tylko ta JEDNA foliówka, w którą ZAPAKUJE zakupione na hurtowni 1000 sztuk foliówek... będzie podlegała opłacie recyklingowej w wysokości... 25gr brutto (pojedynczej opłacie - dodam dla inteligentnych inaczej).

    Odpowiedz
  • bogu(2018-01-09 13:38) Zgłoś naruszenie 174

    Chleb w darmowej torebce może słono kosztować ? Kim trzeba być żeby wymyslać takie kretyńskie tytuły ?

    Odpowiedz
  • nina(2018-01-09 14:10) Zgłoś naruszenie 110

    producenci powinni najpierw wyprodukować dobre foliówki a nie buble które potrafią pęknąć zanim podasz towar, buble bez uszu albo źle ucięte przez maszynę po skosie lub połowa reklamówki i jeszcze takie cuda wciskają właścicielom sklepów

    Odpowiedz