Chleb w darmowej torebce może słono kosztować

autor: Agnieszka Pokojska, Jakub Styczyński09.01.2018, 06:44; Aktualizacja: 09.01.2018, 10:07
Hurtownia nie może pobierać opłaty przy sprzedaży torebek właścicielowi sklepu. To bezprawne.

Hurtownia nie może pobierać opłaty przy sprzedaży torebek właścicielowi sklepu. To bezprawne.źródło: ShutterStock

Sprzedawcy wyrobów własnych, np. piekarnie i cukiernie, nie mogą zrezygnować z pobierania opłaty recyklingowej od foliówek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (12)

  • gość(2018-01-10 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    To nieprawda, ponieważ za każdą torbę od której pobiera opłatę recyklingową musiał wcześniej zapłacić podczas zakupu. NIKT MU NIE DAŁ JEJ ZA DARMO 11111

    Odpowiedz
  • Klient myślący(2018-01-09 17:27) Zgłoś naruszenie 90

    Ciekawe dlaczego przedsiebiorca może zaliczac w koszty Opłatę recyklingową, jeżeli to klient oplaca ją

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2018-01-09 15:16) Zgłoś naruszenie 160

    Może trzeba powrócić do pakowania w gazetę, oczywiście w Gazetę Polską

    Odpowiedz
  • 007KAL(2018-01-09 14:41) Zgłoś naruszenie 142

    Przykre to, ale to jest "kolejny kretynizm", który prowadzi do bałaganu i marnowania czasu. Ten, kto to wymyślił powinien przestać mieć prawo decydować o naszym życiu...

    Odpowiedz
  • nina(2018-01-09 14:10) Zgłoś naruszenie 110

    producenci powinni najpierw wyprodukować dobre foliówki a nie buble które potrafią pęknąć zanim podasz towar, buble bez uszu albo źle ucięte przez maszynę po skosie lub połowa reklamówki i jeszcze takie cuda wciskają właścicielom sklepów

    Odpowiedz
  • bogu(2018-01-09 13:38) Zgłoś naruszenie 175

    Chleb w darmowej torebce może słono kosztować ? Kim trzeba być żeby wymyslać takie kretyńskie tytuły ?

    Odpowiedz
  • Maximus(2018-01-09 13:04) Zgłoś naruszenie 70

    "...przeznaczone do pakowania produktów oferowanych w tej jednostce." naprawdę czy ludzie muszą marnować zasoby intelektualne na takie rzeczy? Z tej części zapisu wynika jasno, że tylko ta JEDNA foliówka, w którą ZAPAKUJE zakupione na hurtowni 1000 sztuk foliówek... będzie podlegała opłacie recyklingowej w wysokości... 25gr brutto (pojedynczej opłacie - dodam dla inteligentnych inaczej).

    Odpowiedz
  • myślący(2018-01-09 11:48) Zgłoś naruszenie 222

    Kolejny kretynizm. Kiedy się to skończy?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-09 10:00) Zgłoś naruszenie 371

    Odbieram to jako metodę wyłudzania pieniędzy. I nic ponad to.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz