Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński10.11.2017, 09:00; Aktualizacja: 12.11.2017, 17:18
O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.

O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.źródło: ShutterStock

Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

Reklama


Reklama


KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (83)

  • Manio(2017-11-10 09:28) Zgłoś naruszenie 4621

    Bardzo dobry tekst

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • prawnik(2017-11-10 10:00) Zgłoś naruszenie 369

    W sprawie Amber Gold zadziałały wszystkie wlaściwe organy: UOKiK, KNF, prokuratura, wywiad. I dlaczego nie dało to efektu? Odpowiedź prosta: Polska resortowa. Wiecznie żywa od czasu Gierka. Każdy organ cokolwiek działał, coś nawet próbował zwobić... Ale wszyscy działali osobno Nie było współpracy, więc nie było efektu. Tak samo będzie ze sprawą kryptowalut i innymi pomniejszymi cudeńkami, które reklamują swoje "niesamowite" sposoby na zarobek.

    Odpowiedz
  • Darek(2017-11-10 10:21) Zgłoś naruszenie 2715

    DasCoin to klon OneCoin wcześniejszej piramidy finansowej wciąż działającej, opierającej się też o niby kryptowalutę

    Odpowiedz
  • kryptopesos(2017-11-10 10:25) Zgłoś naruszenie 3213

    DasCoin to nie kryptowaluta. Nie ma nic wspolnego z kryptowaluta. Nie maja nawet blockchaina, dokladnie dascoin ma tyle wspolnego z kryptowaluta co tombak ze zlotem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • error(2017-11-10 10:31) Zgłoś naruszenie 177

    Bardzo współczuję Panu Dowborowi, bo przecież po występie w reklamie tego czegoś i uczestniczeniu w prowadzeniu imprezy będzie miał nie lada kłopoty. Straci też wizerunek uczciwej osoby publicznej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • el lechoo(2017-11-10 10:58) Zgłoś naruszenie 1612

    duzo gorsza piramida, bo miedzynarodowa jest Nanocoin - Nano Group.

    Odpowiedz
  • termet(2017-11-10 11:06) Zgłoś naruszenie 154

    Jeśli jednak spojrzymy na temat kryptowalut nieco szerzej, zauważymy, że wprowadzają one swego rodzaju podział między pokoleniami. Oczywiście jest to częściowe uogólnienie, jednak to przede wszystkim młode pokolenie wykazuje przekonanie do kryptowalut. Z drugiej strony, większość 20- i 30-latków nigdy w swoim życiu nie doświadczyła wojny czy spowodowanych nią przerw w dostawach energii, od której rynek kryptowalut jest uzależniony. Stąd biorą się różnice – wśród starszych pokoleń dominuje sceptycyzm i skłonność do inwestowania w metale czy nieruchomości (oczywiście mowa o osobach, które mają krytyczne podejście do walut bez pokrycia). Młodzi ludzie są przekonani do inwestowania w kryptowaluty również z powodu większej skłonności do ryzyka. W przypadku kryptowalut zmienność rzędu 50% w kilka dni nie jest czymś nadzwyczajnym. To dodatkowy element, który przyciąga młodych i odstrasza starszych, gromadzących majątek na emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Makaveli(2017-11-10 11:15) Zgłoś naruszenie 1620

    Ktoś z Was chociaż porozmawiał z developerami projektu ? Polandia aż żal...to czytać.... Tanie pismaki ...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Każdy widzi swój fragmencik Prawa... ....(2017-11-10 11:44) Zgłoś naruszenie 103

    I nie ruszy palcem nawet jak jakieś zagrożenie jest poważne. Widzę to w Urzędach gdzie każdy chroni swój fragmencik informacji w systemie komputerowym. Ci od ochrony danych osobowych widzą swój fragment, ci od ISO swój, ci od Kontroli Zarządczej swój, a ci od Rozporządzenia KRI swój..... Ale żeby coś razem.... To ni hu.......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JAN(2017-11-10 12:10) Zgłoś naruszenie 369

    Czy kupując DasCoiny mogę zapłacić moją własną walutą JanCoinem, którą wymyśliłem i stworzyłem dla potrzeb mojej rodziny? A jeżeli nie mogę to dlaczego? Obie te waluty są niewymienialne, wirtualne i nie mające pokrycia w niczym. Jednym słowem KUPIĘ DASCOINA - płacę JanCoinami (oczywiście wirtualnymi).

    Odpowiedz
  • Dwudziestolatki......i Panie koło 70-tki(2017-11-10 12:28) Zgłoś naruszenie 3211

    No to mamy .....Nową metodę na Wnuczka. Już za moment będzie Lament, że OSZUKALI.....

    Odpowiedz
  • FAKTY LUDZIE FAKTY(2017-11-10 16:34) Zgłoś naruszenie 1223

    Ogólnie żenada. Ci Panowie publikują swoje wypociny po czym i tak nie włączają się do dyskusji. Skoro wszyscy są pewni to dlaczego nikt nie złoży zawiadomienia do prokuratury ? Wystarczy złożyć PODEJRZENIE popełnienia przestępstwa i prokuratura się musi zająć. BO DOBRZE WIEDZĄ ŻE KŁAMIĄ. Nikt nie jest w stanie udowodnić że jest to piramida. Wg polskiego prawa jest wręcz przeciwnie ale widocznie autorzy Gazety Prawnej NIE ZNAJĄ POLSKIEGO PRAWA. Może warto się zastanowić czemu jest taka nagonka na DasCoin. O Bitcoinie wciąż nie którzy mówią że to oszustwo i co ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asia(2017-11-10 16:34) Zgłoś naruszenie 1412

    I bardzo dobrze gazeto. Brawo za odwagę. Moze do licha w końcu cos ruszy i ktos cos zrobi porządek z naganiaczami oraz calą piramidą. Jest cała masa sepów zerujących na naiwności ludzkiej. I nie można ich zatrzymac. wpiszcie sobie w google tytuł oni juz zarobili.

    Odpowiedz
  • Asia(2017-11-10 16:50) Zgłoś naruszenie 168

    O całym przekrecie pisał również redaktor Maciej Samcik na początku roku artykul eldorado zaczyna sie teraz .... , pan Maciejewski z powodu dascoina netleaders i Futurnet ma spore problemy z pozwami sadowymi. obie te firmy to spora grupa majaca wprawe w tworzeniu szemranych interesów do tego dokładamy naganiaczy i otzrymujemy oszukiwanie ludzi . Ale dobrze mwiecej takich artykułow tym lepiej. Polecam tytul oni juz zarobili w you tube. Autor zaczyna wyjaśniac brak logiki i tłumaczen firmy NL oraz calego daskojna. Zciezko jest wyłuskac rzetelne informacje bo siec zalewana jest dziadostwem od naganiaczy typu kasa z neta, zarobilem 11 milionow i tego typu rzeczy. Jest jednak kilka osób ktore pisza o rzeczy. Niemniej narazie jest to wolanie na puszczy. Oby sie to zmienilo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wastek(2017-11-10 17:00) Zgłoś naruszenie 169

    Taka sama piramida jak Future Net, też już własnego coina robią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asia(2017-11-10 17:23) Zgłoś naruszenie 219

    Udostępniajcie ten artykuł komu mozecie, razem można zdziałac więcej. Byc moze choć troszkę przyczynimy sie dozmniejszenia zerowania na naiwnych. Po kliku porzadnych artykułach w roznych mediach KNF, prokuratura w końcu beda musieli sie zajac tematem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chirurg(2017-11-10 19:34) Zgłoś naruszenie 1718

    Porządek świata trzęsie portkami przed DasCoin i stąd ten dym,,,,,,należy zamknąć pana maciejewskiego za wprowadzanie ludzi w błąd....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TOMEK(2017-11-10 20:18) Zgłoś naruszenie 2027

    hahahaha Dascoin piramida!!! BZDURA! boicie sie dascoina! redaktorzy pisza obrzydliwe bzdury! gazeta prawna to tak naprawde sieje propagande i tyle wie o piramidach co ja o kosmosie! zaloze sie ze gazeta zaplaci ogromne odszkodowanie firmie netleaders za te oszczerstwa. DASCOIN najlepszy projekt jakikolwiek powstal! wierzcie dalej panstwowym gazeta i bankera to dalej bedziecie biedni. co mowi panstwo co mowia banki trzeba robic przeciw nim bo oni nas okradaja. kupie dascoin i bede kupowal! nie wierze jakiemus gosciowi co pisze w gazecie i to bzdury. DASCOIN najlepszy 1

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • TOMASZ(2017-11-10 20:44) Zgłoś naruszenie 2328

    GAZETA beknie za ten artukul w sadzie bo po przeczytaniu polowa to klamstwo a polowa nie ma nic wspolnego z dascoinem :D mozliwosci firmy sa ogromne i watpie zeby na ten artukul nie zareagowali... oj cos czuje ze odszkodowanie bedzie :D a redaktor powinien sie naprawde obawiac za niedlugo konsekwencji :D

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • DasCoin(2017-11-10 21:11) Zgłoś naruszenie 62

    W Poslce jest kilka osób które go bardzo promują i wszędzi o nim piszą między innymi: Damian Żukiewicz i Tomasz Sychowski dlatgeo bardzo dużo młodych osób kupuje te pakiety i liczy na cud. Pewnie jak wszystko padnie odpowiedzialność tych dwóch Panów będzie 0. Jeden z nich nawet top na świecie jest w ilości pozyskanych osób do Dascoina.

    Odpowiedz