Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński10.11.2017, 09:00; Aktualizacja: 12.11.2017, 17:18
O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.

O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.źródło: ShutterStock

Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

Reklama


Reklama


KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (83)

  • literówka(2017-11-13 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    "Magazyn DGP z 21 kwietnia 2014" ----> 2017

    Odpowiedz
  • Cayenne (2017-11-12 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że polski przedstawiciel Netleaders odmówił ujawnienia nazwisk i liczby klientów firmy są to poufne dane. Panom i Państwu chodzi tylko o jedno, im jest doprawdy obojętne czy wy zarobicie czy stracicie problem jest w tym, że nie ma jak tego opodatkować stąd cała wrzawa. Netleaders jest startupem ICO. Obecnie do teamu dołączyła niezwykła kobieta Anna Hajek - Anioł Biznesu (myślicie, ze narażałaby swoją reputację?). Pozdrawiam. Inwestor w Dascoin. Inwestor w Bitcoin. Inwestor w Bitcoin Cash, Ethereum i inne. Sprawdźcie ile przez ostatnie dwa dni można było zarobićna Bitcoinie Cashu :-) oczy Wam wyskoczą z orbit. :-)

    Odpowiedz
  • Inwestor(2017-11-12 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A jeśli to dobra inwestycja? Gdzie można kupić tą licencje?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Str(2017-11-12 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Hahaha ale się znasz

    Odpowiedz
  • Szymon(2017-11-12 10:09) Zgłoś naruszenie 30

    Hipokryci ślepi ludzie sponsorowany anty Das coin artykuł Wystarczy spojżeć z boku być obiektywnym Komuś bardzo zależy na tym by oczerniać Das coin Pierwsi są fanatycy Bitcoin pl następnie banki wystarczy poczytać reklamy w tle Lokaty bankowe zwrot w 8 tygodni hahshahaha kto tu jest sponsorem I ciekawe ten marny redaktorzyna ile dostał i od kogo by te bzdury pisać ????

    Odpowiedz
  • Szymon(2017-11-12 07:55) Zgłoś naruszenie 31

    Dobra reklama dla DasCoina Psy szczekają a karawana dalej jedzie Das coin oficjalnie po evencie w Londynie 30 marca 18 Wchodzi na giełdę zewneczna !!! Widac ze wszyscy co mogą stracić na popularności tej krypto waluty bardzo panikują boja się jak diabeł święconej wody

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jarek(2017-11-12 07:49) Zgłoś naruszenie 10

    Jak widz rewelacyjny sposób na wzbogacenie si to przypomina mi si scena z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową" Ludzie zwariowałem za darmo pieniądze rozdaje, brać przebierać wybierać"...

    Odpowiedz
  • Łukasz(2017-11-12 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niby prokuratura ma się zajmować gdzie ludzie wrzucają swoje prywatne pieniądze? Jak ludzie są tak głupi, że wrzucają w takie coś ostatnie oszczędności to trudno. Ja wrzuciłem coś tam, ale bez przesady, jak się to okaże piramidą to na chleb mi nie zabraknie. A jak się okaże prawdą to może nie będę musiał pracować, szanse większe, niż w Lotto, a Lotto nikt jakoś nie zakazuje. O ZUSie nie wspomnę - płacisz całe życie, ale jeszcze musisz mieć szczęście dożyć, żeby coś z niego wyjąć.

    Odpowiedz
  • Michał(2017-11-11 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Interesujące, ale pamiętam reklamy Amber Gold na waszych łamach. Lepiej późno niż wcale chciałoby się rzec.

    Odpowiedz
  • Jasiek Niekumaty(2017-11-11 17:05) Zgłoś naruszenie 10

    Złodzieje ciągle myślą- jak wyciągnąć kasiorę?

    Odpowiedz
  • wjw(2017-11-11 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Pazernych i głupich nigdy u nas nie brakowało...

    Odpowiedz
  • x man(2017-11-11 10:07) Zgłoś naruszenie 10

    a co jak wyjdzie ze ta wypuszczą kryptowalute tak jak ich projekt przewiduje na 31 martca?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • raficki1985(2017-11-11 10:05) Zgłoś naruszenie 20

    mam licencje 5000 moge na gioełdzie wewnetrznej juz wypłacac id jakiegos czasu mój limit to 50 wszystko przebiega jak narazie bez zastrzezeń

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • raficki1985(2017-11-11 10:04) Zgłoś naruszenie 40

    mam licencje 5000 euro wyplacam regularnie bo moge juz po 50 euro dziennie w bitcoin no problemo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ktoś(2017-11-11 09:03) Zgłoś naruszenie 20

    I tak nie ma większej piramidy niż ZUS ,każdy haraczuje i nikt się nie pieni , a suplementy diety z reklam ? Czy wiecie ze można zetrzeć suporex ,opakować i sprzedawać jako suplement diety jako wapń?

    Odpowiedz
  • WOJTEK(2017-11-11 02:29) Zgłoś naruszenie 3535

    BZRURNY ARTYKUL! Hejt Banków ! Banki robia kupie do spodni myslac o kryptowalutach tak samo jak o dascoinie! Dzisiaj w radiu okolo polnocy mowil jeden z expertow - kryptowaluty to zlo. Sa wykorzystywane do zlych celow i to wielka spekulacja narazona na straty! przeciez inwestowania w krypto trzeb sie nauczy nie oszukujmy sie poznac projekty poznac rynek. banki boja sie bo ucieka im kapital. ludzie wyplacaja pieniadze banki ratuja sie hejtem i chca marnie podniesc ludzia oprocentowanie na kontach..smiech! Hejtuja dascoina najlepszy projekt jaki powstal a wy glupi ludzie w to wierzycie ze dascoin do scam? smieszy mnie to co czytam. Ten artykul napisany zostal w polowie falszem a w polowie nie tyczy sie wogole dascoina! smieszy mnie to co tu czytam i w zyciu nie zaufam banka !!! Banki chca wypuscic swije kryptowaluty warte 1:1 i chca zeby ludzie ich uzywali!!! nigdy ich waluty nie bede kupowac a i tak beda ja sobie drukowac kiedy beda chciel. znowu wzbogaca sie najbogati a lidzia ani panstwo ani banki nigdy pieniedzy zarobic nie daly. DLA MNIE DASCOIN JEST NAJLEPSZYM PROJEKTEM BEDE KAZDEGO NAMAWIAC ZEBY SOBIE PAKIET KUPIL GDZIE CHCE I ZA ILE CHCE !!!!! CI CO KUPIA ZAROBIA A WY DALEJ CZYTAJCIE MARNY HEJT…REDAKTORZE MAM PYTANIE - CZY DOSTAL PAN PIENIADZE ZA TEN ARTYKUL I ILE PIENIEDZY OD BANKOW ??? PAMIETAJCIE - GAZETY KLAMIA!!! BANKI KLAMIA A PANTWO MYSLICIE ZE CHCE DLA NAS JAK NAJLEPIEJ ZEBY KAZDY MIAL PIENIADZE?? SAMI NIE BEDZIECIE KOMBINOWAC ZADEN BANK WAM NIE DA!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamil(2017-11-11 00:39) Zgłoś naruszenie 41

    przeciez widac ze panstwo i banki bo uciekaja im pieniadze boja sie dascoina. dascoin realizuje wszystko co powinien i idzie do przodu. kto ma dascoin wie wszytko o nim jak dziala. tylko nasze panstwo oczernia netleaders. bankerzy jeszcze gorzej. pozniej dochodza glupi ludzie co w to wierza i hejtem rzucaja nie majac swijego zdania. dla mnie polacy sa w wiekszoci zawistni i zazdrosni o wszystko co maja inni a inni maja duzo bo nie sluchaja panstwa tylko robia odwrotnie. nie boja sie tylko dzialaja a opinie innych ludzi maja gdzies. pozdrawiam wszystkich polakow co biede klepia to tylko i wylacznie wasza wina! nikogo innego. jak chcecie zeby wam panstwo dalo czekajcie dalej. nie wierze w hejt o dascoin nie wierze radiu co mowi zle o kryptowalutach bo tez bylo w radiu ze btc to piramida. ja robie odwrotnie niz wszyscy i mam sie bardzo dobrze. dla pospolitego polaka wszystko jest czarne.

    Odpowiedz
  • Agata (2017-11-10 23:52) Zgłoś naruszenie 33

    O jeny nie przeżywejcie , ja kupiłam licencję za 2000 euro i stracę to stracę trudno i co z tego , nic na tym nie zarobiłam bo nie bawię się w jakieś polecenie, bez ryzyka nie ma nic, ok zgadzam się z tym że faktycznie już na początku roku 2017 dascoin miał wejść na giełdę i nie pojawił się, co jest dla mnie podejrzane, ale trudno ,co ma być to będzie, najwyzej stracę kasę i co z tego , moje pieniądze!! mogę sobie je wydawać na co mi się podoba, a państwo nie będzie mi mówić co mam robić, bo akurat w to że się o mnie troszczy to nie wierzę nawet w 1 % , a w dascoina wierzę 50% na 50%

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • DasCoin(2017-11-10 21:11) Zgłoś naruszenie 62

    W Poslce jest kilka osób które go bardzo promują i wszędzi o nim piszą między innymi: Damian Żukiewicz i Tomasz Sychowski dlatgeo bardzo dużo młodych osób kupuje te pakiety i liczy na cud. Pewnie jak wszystko padnie odpowiedzialność tych dwóch Panów będzie 0. Jeden z nich nawet top na świecie jest w ilości pozyskanych osób do Dascoina.

    Odpowiedz
  • TOMASZ(2017-11-10 20:44) Zgłoś naruszenie 2328

    GAZETA beknie za ten artukul w sadzie bo po przeczytaniu polowa to klamstwo a polowa nie ma nic wspolnego z dascoinem :D mozliwosci firmy sa ogromne i watpie zeby na ten artukul nie zareagowali... oj cos czuje ze odszkodowanie bedzie :D a redaktor powinien sie naprawde obawiac za niedlugo konsekwencji :D

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz