Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński10.11.2017, 09:00; Aktualizacja: 12.11.2017, 17:18
O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.

O tym, że DasCoin to przekręt, mówią nawet urzędnicy.źródło: ShutterStock

Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (95)

  • Lukasz s(2018-05-28 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    No i prawidłowo. Puki nie ma pokrzywdzonych to jak można zgłosić lub zabronic firmie Netleaders w działaniu. Ambergold to inna sprawa. Teraz każdą firmę będą nazywać piramidą finansową. Drogi autorze, w banku oraz innych sektorach też używany jest tzw. MLM. I czy to od razu piramida finansowa. Siejecie propagandę. Ciekawe tylko czy ktoś z oczerniających ludzi będzie umiał przeprosić jeśli okaże się, że sie pomylił, Sądze, że nie. Nie straszcie ludzi. Każdy zrobi po swojemu. I raczej każdy zdaje sobie sprawe z ryzyka inwestując. Nawet w banku nasze pieniądze nie są bezpieczne, bo mojej znajomej znikneło z konta 500 funtow i do dzis nie odzyskala. A bank mowi ze to ona je wyplacila. Ale jakos nikt o tym nie mówi.

    Odpowiedz
  • joint(2018-05-06 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ludziska nie ma nic za darmo , coiny to wymysł piramidy chciwości i zysku nie ma produktu i usługi jest naiwność elektroniczna

    Odpowiedz
  • LosDamianos(2018-04-19 00:35) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę Was ludzie, co Wy piszecie?? to są bzdury wyssane z palca. Za pare dni wszystko będzie jasne, a wtedy firme netleaders będzie trzeba przeprosić.

    Odpowiedz
  • ryszard(2018-02-05 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Cały ten Dascoin to jak bank w dawnym ZSRR wpłac ale z wypłata to problem niemały.Ale jak sie ludziska chcą bawić to dlaczego im zakazywać.Do ZUS-u tez wplacamy i co umieramy i kasa razem z nami.

    Odpowiedz
  • Paweł(2018-02-02 15:57) Zgłoś naruszenie 10

    Dascoin to na 100 % piramida finansowa, ale głupich nie sieją, oni się rodzą.

    Odpowiedz
  • Śmierć(2017-11-21 14:54) Zgłoś naruszenie 70

    Jak ta propaganda daleko juz zaszla to sie nadziwic nie moge. Tv albo jakas gazeta cos napisze a polska ciemnota juz w to wierzy. No bo jak oni moga nas oklamac? Ludzie przestańcie wierzyc we wszystko co wam mowi rzad. A najlepsze jest to ze w komentarzach 90% ludzi ktorzy hejtuja dascoin nie ma nawet odrobiny wiedzy o dascoin i kryptowalutach. Ale ok. Ja sie bede smiala jak na koncie bede miala "troche" tys. zl a hejterzy beda pluli sobie w brode ze uwierzyli w klamstwa tv, gazet czy portali internetowych. Elo ;)

    Odpowiedz
  • literówka(2017-11-13 17:10) Zgłoś naruszenie 30

    "Magazyn DGP z 21 kwietnia 2014" ----> 2017

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cayenne (2017-11-12 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że polski przedstawiciel Netleaders odmówił ujawnienia nazwisk i liczby klientów firmy są to poufne dane. Panom i Państwu chodzi tylko o jedno, im jest doprawdy obojętne czy wy zarobicie czy stracicie problem jest w tym, że nie ma jak tego opodatkować stąd cała wrzawa. Netleaders jest startupem ICO. Obecnie do teamu dołączyła niezwykła kobieta Anna Hajek - Anioł Biznesu (myślicie, ze narażałaby swoją reputację?). Pozdrawiam. Inwestor w Dascoin. Inwestor w Bitcoin. Inwestor w Bitcoin Cash, Ethereum i inne. Sprawdźcie ile przez ostatnie dwa dni można było zarobićna Bitcoinie Cashu :-) oczy Wam wyskoczą z orbit. :-)

    Odpowiedz
  • Inwestor(2017-11-12 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A jeśli to dobra inwestycja? Gdzie można kupić tą licencje?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Str(2017-11-12 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Hahaha ale się znasz

    Odpowiedz
  • Szymon(2017-11-12 10:09) Zgłoś naruszenie 50

    Hipokryci ślepi ludzie sponsorowany anty Das coin artykuł Wystarczy spojżeć z boku być obiektywnym Komuś bardzo zależy na tym by oczerniać Das coin Pierwsi są fanatycy Bitcoin pl następnie banki wystarczy poczytać reklamy w tle Lokaty bankowe zwrot w 8 tygodni hahshahaha kto tu jest sponsorem I ciekawe ten marny redaktorzyna ile dostał i od kogo by te bzdury pisać ????

    Odpowiedz
  • Szymon(2017-11-12 07:55) Zgłoś naruszenie 31

    Dobra reklama dla DasCoina Psy szczekają a karawana dalej jedzie Das coin oficjalnie po evencie w Londynie 30 marca 18 Wchodzi na giełdę zewneczna !!! Widac ze wszyscy co mogą stracić na popularności tej krypto waluty bardzo panikują boja się jak diabeł święconej wody

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jarek(2017-11-12 07:49) Zgłoś naruszenie 10

    Jak widz rewelacyjny sposób na wzbogacenie si to przypomina mi si scena z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową" Ludzie zwariowałem za darmo pieniądze rozdaje, brać przebierać wybierać"...

    Odpowiedz
  • Łukasz(2017-11-12 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niby prokuratura ma się zajmować gdzie ludzie wrzucają swoje prywatne pieniądze? Jak ludzie są tak głupi, że wrzucają w takie coś ostatnie oszczędności to trudno. Ja wrzuciłem coś tam, ale bez przesady, jak się to okaże piramidą to na chleb mi nie zabraknie. A jak się okaże prawdą to może nie będę musiał pracować, szanse większe, niż w Lotto, a Lotto nikt jakoś nie zakazuje. O ZUSie nie wspomnę - płacisz całe życie, ale jeszcze musisz mieć szczęście dożyć, żeby coś z niego wyjąć.

    Odpowiedz
  • Michał(2017-11-11 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Interesujące, ale pamiętam reklamy Amber Gold na waszych łamach. Lepiej późno niż wcale chciałoby się rzec.

    Odpowiedz
  • Jasiek Niekumaty(2017-11-11 17:05) Zgłoś naruszenie 10

    Złodzieje ciągle myślą- jak wyciągnąć kasiorę?

    Odpowiedz
  • wjw(2017-11-11 12:55) Zgłoś naruszenie 11

    Pazernych i głupich nigdy u nas nie brakowało...

    Odpowiedz
  • x man(2017-11-11 10:07) Zgłoś naruszenie 10

    a co jak wyjdzie ze ta wypuszczą kryptowalute tak jak ich projekt przewiduje na 31 martca?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • raficki1985(2017-11-11 10:05) Zgłoś naruszenie 20

    mam licencje 5000 moge na gioełdzie wewnetrznej juz wypłacac id jakiegos czasu mój limit to 50 wszystko przebiega jak narazie bez zastrzezeń

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz