statystyki

Ostrożnie z wydawaniem unijnych pieniędzy

autor: Sławomir Wikariak28.08.2017, 07:39

Reklama


ORZECZENIE

Jeśli inwestycja jest wspomagana ze środków unijnych, to nawet najdrobniejsze prace można rozpocząć dopiero po dacie ustalonej w umowie o dofinansowanie. Już samo sporządzenie szkicu geodezyjnego może oznaczać utratę całego, liczonego nawet w milionach złotych wsparcia.

Przedsiębiorca z Lubelszczyzny, zajmujący się dotychczas usługami elektrycznymi, postanowił rozszerzyć swą działalność. Kupił prawo do użytkowania wieczystego zabytkowych warsztatów w porcie rzecznym i postanowił przekształcić je w kompleks hotelowo-restauracyjny. Chciał skorzystać ze wsparcia przewidzianego dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Lubelskiego, ale jego pierwszy wniosek miał braki formalne. Drugi spełniał wszystkie wymogi i pozwolił na podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich. Całkowitą wartość projektu oszacowano na blisko 8 mln zł, z czego dofinansowanie miało objąć 2 mln zł.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane