Antykryzysowe reformy to żart. Amerykańskie banki mają jeszcze większe aktywa. I mogą runąć

autor: Sebastian Stodolak21.04.2017, 07:20; Aktualizacja: 21.04.2017, 10:22
Może system finansowy jest już tak skostniały, tak niezdolny do reform, a jednocześnie tak podatny na szoki, że następnej zapaści już nie przetrwa?

Może system finansowy jest już tak skostniały, tak niezdolny do reform, a jednocześnie tak podatny na szoki, że następnej zapaści już nie przetrwa?źródło: ShutterStock

Jak tam antykryzysowe reformy? Czy politykom udało się, jak obiecali, zaszczepić światową gospodarkę przeciw kolejnym kryzysom? Nie. Jest na nie jeszcze bardziej podatna niż przed 2008 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (5)

 • gość 13(2017-04-26 09:53) Zgłoś naruszenie 20

  Banki nigdy nie powinny być wspierane finansowo przez państwo. Jedynym bankiem państwowym to np. NBP który zarządza państwowym budżetem.Zadne państwowe pieniądze nie maja prawa trafiać w prywatne spekulacyjne łapy,a tak się niestety od lat dzieje.Najlepiej widać to w Grecji gdy ratowano banki a nie gospodarkę..Politycy sa tak powiązani z finansjerą że nie chcą pozbawić sie "transmisyjnego węża aprowizacyjnego. " nie mając żadnych skrupułów przy uprawianiu tego procederu. Całą resztą zła jest faktyczny brak odpowiedzialności za takie poczynania. Zaden polityk nie został rozliczony za złe decyzje ,a partyjni koledzy zawsze pomogą nawet wtedy gdy wyborcy go skreślają przy urnach wyborczych.

  Odpowiedz
 • Ziutek(2017-04-22 00:00) Zgłoś naruszenie 30

  Krótka piłka ! ********** i ************ ... tyle, że nie dzielone równo !!!! Jak politycy mogą cokolwiek zrobić, skoro większość z nich powinna trafić znów do podstawówki (tylko jeszcze nie zreorganizowanej, broń Boże !!!) ! Pieniądze (gotówka w ręku SUWERENÓW), to jedyne pieniądze, które jeszcze istnieją. Reszta, to wirtualne wartości, które nie mają nic wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością. Wiara, tylko wiara każe przyjmować, że banki mają rezerwy w rzeczywistej walucie. Jak ktoś ma wątpliwości, to niech czeka na następny kryzys. A on (tak jak wojna) już trwa.... A wystarczy tylko odłączyć prąd......... i po ptakach !!!

  Odpowiedz
 • Janusz(2017-04-21 11:33) Zgłoś naruszenie 101

  Za duże, aby upaść? Kiedyś za duże były dinozaury. Wyginęły, bo nie były przystosowane do zmieniającego się otoczenia. I co się stało? Pojawiły się ssaki - organizmy znacznie lepiej przystosowane do życia. Czy świat się zawalił?

  Odpowiedz
 • hehe(2017-04-21 11:28) Zgłoś naruszenie 510

  Nagadał , żeby nagadać...

  Odpowiedz
 • karo(2017-04-21 10:44) Zgłoś naruszenie 124

  Wow, artykuł równie długi, co świetny (mimo że z niektórymi tezami się nie zgadzam). Dawno tak dobrego tekstu na GP nie czytałem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane