statystyki

Elektromobilne pospolite ruszenie

13.12.2016, 08:16; Aktualizacja: 13.12.2016, 08:51
samochód elektryczny

Na początku było hasło „za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych”.źródło: ShutterStock

Na początku było hasło „za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych”. Wygląda na to, że w przypadku elektromobilności odległy termin nie uśpił czujności realizatorów tego ambitnego celu.

Reklama


Owszem, strategia wciąż jest jeszcze „w obróbce”, ale ci, którzy mają ów program realizować, podejmują już pierwsze działania. Przykład z ostatnich dni: na początku grudnia został podpisany list intencyjny pomiędzy PGE i wojewodą łódzkim na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomienie pierwszych sześciu słupków, a także stworzenie systemu zarządzania zaplanowane zostało na III kwartał 2017 r. Docelowo łodzianie będą mogli korzystać nawet z 400 stacji ładowania rozstawionych w całym województwie.

Elektryczna rewolucja na świecie

Elektryczna rewolucja na świecie

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kilka tygodni wcześniej PGE wraz innymi koncernami energetycznymi – Eneą, Energą i Tauronem – powołały spółkę Electromobility Poland, która ma przygotować grunt pod rozwój elektromobilności w Polsce. Koncerny energetyczne zapowiadają, że zajmą się dopracowaniem technologii ładowania i stworzeniem infrastruktury, a w przyszłości nie wykluczają także produkcji aut elektrycznych.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane